Artykuł sponsorowany

Jakie pudełka określamy mianem fasonowych?

Jakie pudełka określamy mianem fasonowych?

Pudełka kartonowe fasonowe w prosty sposób sprawiają, że sprzedawcy zyskują w oczach swoich klientów. Wybierając taki karton przedsiębiorca w zasadzie nie potrzebuje dodatkowych ozdób na przesyłce, prosta forma opakowania świetnie się wpisuje w popularny styl minimalistyczny i dobrze się prezentuje. Pudełka fasonowe można szybko złożyć za pomocą kilku ruchów. Zostały one zaprojektowane tak, by ich składanie było naprawdę proste i ekspresowe, wyróżniają się także estetyką wykonania. Do ich złożenia nie będą potrzebne dodatkowe akcesoria, takie jak taśma klejąca.

Czym wyróżniają się pudełka fasonowe?

Kartonowe pudełka fasonowe powstają przy użyciu odpowiednich wykrojników. Podobnie jak inne opakowania kartonowe, służą przede wszystkim do przechowywania, wysyłki i transportu towarów. Mniejsze pudełka najczęściej wykorzystywane są do wysyłki drobnych produktów, na przykład sprzętu elektronicznego takiego jak telefony bądź tablety, małych gadżetów, kosmetyków czy perfum. Większe kartony fasonowe można wykorzystać do pakowania takich przedmiotów jak odzież, obuwie, części zamienne, galanteria skórzana, książki i albumy.

Dużą zaletą kartonów fasonowych jest to, że mają różne rozmiary, dopasowane do rozmiarów produktów, dzięki czemu rzadko zostaje w nich pusta przestrzeń, po której obijają się zapakowane przedmioty. Producenci kartonów często pozostają otwarci na zamówienia niestandardowe. To sprawia, że zawartość przesyłek jest lepiej zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Kolejną bardzo charakterystyczną cechą opakowań fasonowych, a jednocześnie ich największą zaletą, jest fakt, że łatwo składają się dzięki zazębiającym się skrzydełkom i klapkom. Właśnie dlatego do ich zamknięcia niepotrzebna jest taśma klejąca. Zaletą pudełek fasonowych jest również fakt, że ich ścianki boczne wykonane są z podwójnej warstwy materiału, co zapewnia dodatkową wytrzymałość oraz zdecydowanie większe bezpieczeństwo przewożonych towarów. Pudełka te są dodatkowo odporne na zagniecenia i odkształcenia.

Rodzaje pudełek fasonowych

Jak wskazuje ekspert z firmy K&T Pak, zajmującej się produkcją opakowań tekturowych i kartonowych: 

Odpowiedni, indywidualnie zaprojektowany nadruk na pudełkach podnosi ich wartość nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Grafika może przybrać formę logotypu, znaku towarowego firmy, co w znaczący sposób wpływa na identyfikację towaru przez klienta i buduje wizerunek, a także rozpoznawalność marki.

Pudełka fasonowe dostępne są zazwyczaj w kolorze białym lub naturalnym szarym, w różnych rozmiarach i kształtach. Producenci oferują również pudełka z nadrukiem tworzonym według indywidualnego projektu, które zyskują coraz większość popularność na rynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz