Materiał Partnera

Jakie powinny być dobre meble do kuchni?

Jakie powinny być dobre meble do kuchni?

Kuchnia to miejsce, które w każdym domu ma szczególne znaczenie. Pomieszczenie to nie tylko służy do przygotowywania posiłków, ale także stanowi miejsce spotkań z rodziną, wspólnego spożywania posiłków i prowadzenia poważnych rozmów. Meble kuchenne to szczególny rodzaj wyposażenia, który musi spełniać określone warunki, aby przez wiele lat zachowały się w niezmienionej formie.

Meble kuchenne – główne cechy

W kuchni panują trudne warunki, dlatego meble powinny być przede wszystkim trwałe. Wilgoć, para wodna i gorące temperatury mogą wpłynąć na kondycję wyposażenia kuchennego, dlatego należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są meble. Musi być on nie tylko odporny na wilgoć i gorąco, ale także na zarysowania czy pęknięcia. Głównymi elementami, które narażone są na uszkodzenie są blaty i fronty. Warto więc zadbać by były jak najlepszej jakości, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na meble na wymiar i masz realny wpływ na ich wykończenie. Hurtownie takie jak Stolarz Hurtownia płyt i akcesoriów meblowych zajmują się sprzedażą elementów do wykończenia blatów i frontów meblowych, dlatego warto zwrócić uwagę na ich ofertę zamawiając meble na wymiar.

Fronty meblowe

Ważnym elementem mebli są fronty. To one w dużej mierze odpowiadają za efekt estetyczny wyposażenia i wpływają na funkcjonalność. Na rynku dostępne są różne kolory frontów wykonane z materiałów sztucznych i naturalnych. Wśród najpopularniejszych materiałów, z których produkuje się fronty meblowe do kuchni są:

  • Fronty MDF- najczęściej spotykane rozwiązanie w meblach kuchennych. Fronty mogą być pokryte lakierem lub laminatem. Wybierając fronty lakierowane możemy wybrać dowolny kolor z ponad kilku tysięcy odcienie. Takie lakiery mogą być w wysokim połysku lub macie. Fronty MDF pokryte laminatem charakteryzują się szerokim wzornictwem oraz ciekawą kolorystyką, często odzwierciedlającą aturalne wybarwienia drewna
  • Fronty z Drewna lub Forniru – są najtrwalsze i najbardziej eleganckie. Meble drewniane w kuchni prezentują się niezwykle okazale, jednak bywa, że sporo kosztują, jednak zdecydowanym plusem jest to, że są praktycznie w 100% wykonane z naturalnego drewna. Takie fronty często są stosowane w kuchniach klasycznych lub w stylu retro.
  • Szkło – to rozwiązanie jest rzadko spotykanym rozwiązaniem w kuchniach, ale coraz częściej stosuje się je w nowoczesnych meblach. Takie fronty są trwałe, odporne na trudne warunki panujące w kuchni i łatwe w utrzymaniu czystości. Nowoczesne wzornictwo oraz różne rodzaje wykończenia cechuje fronty szklane.

Blaty kuchenne

Nie można zapominać również o blatach, które dobiera się najczęściej do typu frontów. Najpopularniejsze na rynku są blaty z kamienia naturalnego, gdyż posiadają odpowiednie właściwości, aby sprostać wymagającemu środowisku panującemu w kuchni. Granit i marmur to typ blatów, które można polecić ze względu na trwałość i elegancki wygląd.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz