Artykuł sponsorowany

Jakie pasożyty występują u psów i kiedy powinniśmy wybrać się na odrobaczanie pupila do Gabinetu Weterynaryjnego Dermvet?

Jakie pasożyty występują u psów i kiedy powinniśmy wybrać się na odrobaczanie pupila do Gabinetu Weterynaryjnego Dermvet?

Zakup bądź adopcja psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Dotyczą one przede wszystkim zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela. Zwierzęta te bardzo często narażone są na ataki ze strony pasożytów, dlatego niesamowicie ważne jest regularne wykonywanie badań, a także odrobaczanie, które oferuje nam między innymi Gabinet Weterynaryjny Dermvet. Dowiedzmy się zatem więcej na ten kluczowy temat.

Jakiego rodzaju pasożyty występują u psów?

Pasożyty to bardzo uciążliwy problem, z którym codziennie zmierzyć musi się wielu właścicieli psów. W niektórych przypadkach są one bowiem bardzo trudne do usunięcia. Dodajmy, iż organizmy te podzielić możemy na pasożyty jelitowe (wewnętrzne) oraz pasożyty skóry (zewnętrzne). Jeżeli chodzi o pasożyty wewnętrzne występujące u psów, to tutaj na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim tasiemce, pierwotniaki oraz nicienie.

W Gabinecie Weterynaryjnym Dermvet skutecznie wyleczymy naszego pupila również z pasożytów zewnętrznych, wśród których wymienić możemy, chociażby pchły, kleszcze oraz roztocza, takie jak nużeńce czy świerzbowce. Typowym objawem zarażenia pasożytami u psa jest nadmierne drapanie skóry lub świąd okolic ogona. Nie zapominajmy także o takich objawach, jak utrata wagi pomimo regularnego jedzenia, czy krew w kale lub nawracające biegunki.

Kiedy powinniśmy udać się na odrobaczanie psa?

Odrobaczanie psa to proces, który wykonywany powinien być tak naprawdę w sposób cykliczny. Pierwsze zabiegi odrobaczania psa przeprowadza się zwykle jeszcze w hodowli. Następne wykonuje się co dwa kolejne tygodnie, potem raz w miesiącu, aż do ukończenia 6 miesiąca życia szczenięcia. Po tym czasie dorosłego psa powinniśmy odrobaczać regularnie co 3 miesiące.

W przypadku podejrzenia występowania nietypowych pasożytów, których zwalczanie wymaga stosowania specjalnych leków, wskazane jest wykonanie wcześniej badań kału - aby dokładnie zidentyfikować, z jakim pasożytem mamy do czynienia.

Opracowanie:
Kraków, Zamoyskiego 86 lok. 2
tel. 692 719 199
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz