Materiał Partnera

Jakie parametry wyróżniają wysokiej klasy agregaty prądotwórcze?

Jakie parametry wyróżniają wysokiej klasy agregaty prądotwórcze?

Awaryjne źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego to doskonała metoda na uniknięcie problemów z brakiem energii. Wiele urządzeń opierających na niej swoją pracę nie jest w stanie funkcjonować bez stałego dostępu do prądu, co w przypadku m.in. awarii sieci może okazać się niezwykle kłopotliwe. Rozwiązaniem jest wysokiej klasy agregat prądotwórczy – jakie parametry powinny go wyróżniać?

Wydajność dopasowana do potrzeb

Głównym kryterium, pod kątem którego należy dobrać agregat prądotwórczy, jest jego moc maksymalna. To właśnie ona powinna zapewniać dostarczenie energii elektrycznej do wszystkich urządzeń w przypadku awarii głównego źródła zasilania. Jeśli moc maksymalna będzie zbyt niska, generowana energia nie wystarczy do osiągnięcia pożądanej efektywności i sprawności sprzętów działających na prąd. Agregaty prądotwórcze wysokiej klasy charakteryzują się wysoką mocą maksymalną, co pozwala stosować je zarówno przy budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe systemy, które wpływają na pracę całego urządzenia. Prądnica bezszczotkowa, w której zamontowany jest elektroniczny regulator napięcia to jedno z bezpieczniejszych i skuteczniejszych rozwiązań, jakie obecnie instaluje się w dobrych agregatach prądotwórczych. Znaleźć można je w ofercie firmy Pol Mini Energo, która zajmuje się nie tylko sprzedażą awaryjnych źródeł zasilania, ale też ich serwisowaniem i naprawą. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego wysokiej klasy?

Cicha praca agregatu

Generowanie prądu przez agregat polega na wytworzeniu energii w wyniku spalania paliwa. W tym celu stosowane są najczęściej silniki wysokoprężne, których odpowiednia moc zapewnia możliwość zasilania wielu urządzeń jednocześnie prądem pochodzącym właśnie z agregatu. Wysokiej klasy urządzenia są dodatkowo specjalnie wyciszane, co ma bardzo duże znaczenie w kontekście eksploatacji agregatu prądotwórczego. Zabudowany w obudowie tłumik wydechu nie jest jedynym rozwiązaniem w tym zakresie.

Sama obudowa w modelach wysokiej klasy jest bowiem również wyciszana. Taka konstrukcja zapewnia znaczne obniżenie hałasu w trakcie pracy agregatu prądotwórczego. To bardzo ważne szczególnie w przypadku urządzeń stosowanych przy budynkach mieszkalnych. Wysokiej klasy agregat jest również wydajny, co przekłada się na niskie zapotrzebowanie paliwa w stosunku do generowanej energii elektrycznej. Takie urządzenia sprawdzają się nawet przy intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach, jednak należy pamiętać o ich regularnym serwisowaniu.

Opracowanie:
Lutynia, Chabrowa 3
tel. 600 856 031
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz