Materiał Partnera

Jakie parametry powinny wyróżniać wysokiej jakości dźwigi osobowe?

Jakie parametry powinny wyróżniać wysokiej jakości dźwigi osobowe?

Dźwigi osobowe znajdujące się w budynkach wielokondygnacyjnych to możliwość szybkiego i wygodnego przede wszystkim poruszania się pomiędzy poszczególnymi piętrami. Potocznie określane jako windy, dźwigi tego typu wymagają odpowiedniego skonstruowania – tak, by odpowiadały planowanej eksploatacji w wybranym obiekcie. Czym wyróżniają się najlepsze dźwigi osobowe w ofercie sprawdzonych ich producentów?

Kultura pracy dźwigu osobowego

Windy montowane są przeważnie w budynkach, które są intensywnie eksploatowane przez wielu użytkowników. Zaliczają się do nich chociażby obiekty mieszkalne, ale też biurowe czy przemysłowe. W takiej sytuacji dźwigi powinny wykazywać wysoką kulturę pracy, czyli funkcjonować przede wszystkim cicho. Najlepsi producenci dźwigów osobowych, do których zalicza się firma Fastlift Sp. z o.o., przygotowują tego typu konstrukcje z uwzględnieniem specjalnego wyciszenia. Takie rozwiązanie sprawdza się nawet w prywatnych mieszkaniach i domach – poruszanie się między piętrami nie generuje dużego hałasu i nie jest uciążliwe.

Korzystając z oferty takich producentów, w przypadku dźwigów osobowych można także wybrać konkretny rodzaj napędu, jaki będzie wykorzystany w danej windzie. Może być on elektryczny lub hydrauliczny, dostosowując się tym samym do charakterystyki eksploatacji. Warto zwrócić uwagę na najnowocześniejsze napędy bezreduktorowe synchroniczne. Są one energooszczędne i świetnie sprawdzają się właśnie w dźwigach osobowych. Czym jeszcze powinny charakteryzować się wysokiej jakości windy?

Dźwig dopasowany do potrzeb użytkowników

Dźwig osobowy powinien być przede wszystkim skonstruowany w sposób zgodny z planowaną eksploatacją. Bardzo ważna jest jego powierzchnia użytkowa i dopuszczalne obciążenie. Parametry te producent uzgadnia z klientem, tworząc wizualizację wykorzystania windy każdego dnia. Dzięki temu dźwig osobowy sprawdzi się nawet przy intensywnym użytkowaniu. Wysokiej jakości windy wyróżniają się też wyglądem zgodnym z oczekiwaniami zamawiającego.

Wystrój kabin jest bowiem w ofercie sprawdzonych producentów w pełni konfigurowalny. Najczęściej stosowane rozwiązania w tym zakresie to m.in. przeszklenia, malowania, ale też wykorzystanie laminatu czy stali nierdzewnej. Dobre windy będą również pracowały z odpowiednią prędkością, pozostając przy tym dźwigiem w pełni bezpiecznym dla użytkowników. Powinny być łatwe w ewentualnym serwisowaniu – zdalna diagnostyka pracy dźwigu osobowego czy sterowanie z wyłączeniem blokady, która ogranicza możliwości w prowadzeniu serwisu to kolejne z dodatkowych rozwiązań, jakie charakteryzują najlepsze windy.

Opracowanie:
Gdańsk, Elbląska 54
tel. 502 751 363
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz