Materiał Partnera

Jakie parametry powinny gwarantować dobre szlifierki do szkła?

Jakie parametry powinny gwarantować dobre szlifierki do szkła?

Obróbka wyrobów szklanych nie należy do łatwych. Materiał powinien być dostosowywany do pożądanych kształtów i wymiarów w maszynach przystosowanych do tego typu prac. Jedną z nich jest specjalistyczna szlifierka – w ofercie renomowanych producentów maszyn do obróbki szkła znaleźć można ich wiele wariantów. Czym konkretnie się różnią i jakie są ich parametry?

Odpowiedni kształt

Wyroby tworzone ze szkła muszą być przeważnie dopasowane do innych elementów. Z tego względu w procesie obróbki niezwykle istotna jest precyzja, którą osiągnąć można poprzez zastosowanie nowoczesnych szlifierek. W zależności od typu sprzętu możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w zakresie szlifowania krawędzi szkła płaskiego o kształcie kwadratu, prostokąta, ale też kół czy owali. Wysokiej jakości szlifierki do szkła umożliwiają też wykonanie szlifowania krawędzi szkła o dowolnych kształtach prostoliniowych, co pozwala stworzyć wyrób idealnie dostosowany do preferencji zamawiającego.

Decydując się na zakup maszyn do obróbki szkła, warto zapoznać się z ofertą renomowanego ich producenta – firmy Szkło-Tech s.c., która proponuje wiele wariantów szlifierek. Przeważnie występują one w wersjach jedno- oraz dwustronnych, które wyposażane są w specjalne ściernice. Zamontowanie aż trzech pozwala na obróbkę szkła o różnej grubości, co także przekłada się na efektywność danego zakładu produkującego wyroby z tego materiału. Jakimi jeszcze parametrami wyróżniają się wysokiej jakości szlifierki do szkła?

Bezpieczne szkło

Szlifierki proponowane przez renomowanych producentów to urządzenia doskonale sprawdzające się nie tylko do szlifowania szkła, ale także jego polerowania. Wszechstronność i wysoka funkcjonalność nowoczesnych urządzeń pozwala dostosować je do potrzeb konkretnego zakładu. Operator szlifierki do szkła może regulować szybkość szlifu oraz siłę docisku, a dzięki wyposażeniu w trzecią parę wrzecion poszczególne modele są w stanie automatycznie zatępiać naroża elementów. Dzięki temu wyroby szklane są bezpieczne dla użytkowników i mogą być szeroko wykorzystywane np. w aranżacji wnętrz obiektów budowlanych.

Ciekawym rozwiązaniem są także szlifierki do szkła wyposażone w aż 4 wrzeciona. Ich budowa daje możliwość szlifowania wąskich pasków szkła. Czynność ta może być realizowana obustronnie, co jest sporym udogodnieniem. Wartym uwagi urządzeniem jest szlifierka do kół i owali, w której przysysanie szkła do stołu odbywa się z wykorzystaniem podciśnieniowej pompy Venturiego. Nowoczesne rozwiązania zabezpieczają materiał w trakcie obróbki i pozwalają jej precyzyjną realizację, jednak należy pamiętać, że gwarantują to wyłącznie szlifierki o odpowiednich parametrach oferowane przez renomowanych producentów.

Opracowanie:
Jaworzno, Staszica 20
tel. 32 615 03 51
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz