Materiał Partnera

Jakie palety i usługi zamówić można w firmie Polsad?

Jakie palety i usługi zamówić można w firmie Polsad?

Palety są obecnie jednym z najważniejszych elementów transportu ładunków. To właśnie dzięki nim możliwe jest szybkie realizowanie załadunków i rozładunków, a także bezpieczne przewożenie towarów na drewnianych paletach. Wykorzystywany do ich produkcji surowiec musi być jednak wysokiej jakości, co gwarantują wyłącznie najlepsi producenci, tacy jak Polsad. Co dokładnie znajduje się w ich ofercie?

Najpopularniejsze typy palet

Palety wykorzystywane w branży logistycznej produkuje się w różnych rozmiarach, które dostosowane są do konkretnych ładunków. Najpopularniejszym wariantem jest tzw. europaleta, której ujednolicone wymiary pozwalają na prosty załadunek, wyładunek oraz składowanie palet w wielu krajach. Tego typu palety można znaleźć w rozbudowanej ofercie firmy Polsad, która zajmuje się ich produkcją. Do wykonania europalet wykorzystuje wyłącznie najlepsze gatunki drewna, dzięki czemu wyroby są wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Paleta płaska EPAL czy EUR charakteryzuje się wymiarami 800 × 1200 mm i powinna być precyzyjnie wyprodukowana, co zapewnia firma Polsad. Jest ona w stanie zaproponować swoim klientom także palety przemysłowe, które również należą do jednych z najczęściej wybieranych typów drewnianych opakowań wykorzystywanych w logistyce i transporcie. Palety te mogą charakteryzować się brakiem korowania, co korzystnie wpływa na ich cenę, skutecznie ją obniżając. Palety przemysłowe oferowane przez Polsad są lekkie i jednocześnie pozostają wytrzymałe, dlatego stanowią dobre rozwiązanie i kompromis między ceną a jakością.

Profesjonalna produkcja palet

Szeroki asortyment palet drewnianych oferowanych przez firmę Polsad obejmuje również palety jednorazowe, które także często wykorzystywane są podczas transportu ładunków. Co ciekawe, firma ta może wykonać także paletę na specjalne zamówienie klienta. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie drewnianego opakowania o niestandardowych wymiarach – może to być niezbędne np. w przypadku ponadgabarytowych towarów. Warto wiedzieć, że Polsad w procesie produkcji wykorzystuje drewno najwyższej jakości, a każda paleta przechodzi przez linię automatycznego zbijania.

Proponowane wyroby są zatem wytrzymałe i mają szerokie zastosowanie. Polsad zajmuje się jednak nie tylko produkcją i sprzedażą palet drewnianych, ale również ich naprawą. Nierzadko ze względu na zbyt duże obciążenia czy intensywną eksploatację dochodzi do uszkodzeń mechanicznych poszczególnych fragmentów palet, co jednak niekoniecznie musi oznaczać ich utylizację. Firma Polsad jest w stanie naprawić nawet bardzo zniszczone palety, co jest rozwiązaniem mniej kosztownym niż zakup nowych opakowań drewnianych tego typu. W firmie Polsad można zatem zamówić wiele rodzajów palet i specjalistyczne usługi w zakresie ich produkcji czy naprawy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz