Artykuł sponsorowany

Jakie oświetlenie założyć w kuchni?

Jakie oświetlenie założyć w kuchni?
Odpowiednie oświetlenie kuchni jest bardzo ważne. Ma nie tylko walory estetyczne, ale również pozwala na komfortowe przygotowywanie posiłków. Dlaczego w dzisiejszych czasach chętniej wybieramy oświetlenie w technologii LED? Gdzie umieścić źródła światła, aby kuchnia była równomiernie oświetlona? Jeśli poszukujesz sprawdzonych sposobów – ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Dlaczego LED jest lepsze od tradycyjnego?

Żarówki LED pojawiły się stosunkowo niedawno i w wyjątkowo krótkim czasie podbiły rynek. W domach jednorodzinnych są stosowane chętniej niż inne rodzaje żarówek. Nie bez powodu! Czym różnią się żarówki LED od tradycyjnych i dlaczego będą idealne w oświetleniu kuchennym? W przeciwieństwie do tradycyjnych, żarówki LED charakteryzują się:

  • Specyficzną zasadą działania – za emitowanie światła odpowiadają diody elektroluminescencyjne o barwie niebieskiej oraz żółtozielonej. Dzięki temu można uzyskać różnorodną temperaturę barwy i dostosować ją do swoich potrzeb.
  • Niskim poborem energii – aż do 80% mniejszym niż w przypadku żarówek tradycyjnych.
  • Długą żywotnością – mogą emitować światło nawet przez 15 tysięcy godzin.
  • Temperaturą – energia jest emitowana wyłącznie w formie światła. Żarówka nie nagrzewa się, dlatego nie trzeba obawiać się, że będzie przyczyną pożaru.

Jedynym plusem żarówek tradycyjnych jest niska cena. Jednakże trzeba liczyć się z tym, że tradycyjne żarówki wymienia się o wiele częściej, dlatego w ostatecznym rozrachunku może okazać się, że będą one o wiele droższą inwestycją.

Nie tylko oświetlenie centralne!

Samodzielne rozplanowanie oświetlenia może być trudne dla osoby, która wcześniej nie miała wiele wspólnego z tego typu pracami. Najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą, która nie tylko posiada wysokiej jakości materiały oświetleniowe, ale również oferuje swoim klientom projektowanie i montaż. Doskonałym przykładem jest przedsiębiorstwo Comech. Najważniejszym elementem kuchennego oświetlenia jest oczywiście światło centralne. Powinno równomiernie oświetlać całe pomieszczenie. Jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią, źródło światła może znajdować się również bezpośrednio nas stołem. Warto wybrać żarówkę w mlecznej osłonce, dzięki czemu światło nie będzie tak „agresywne”, a delikatnie rozproszone. Zwykle w światło centralne znajduje się za plecami osoby stojącej przy blacie, co powoduje zacienienie. Wyjątkowo funkcjonalne będzie zatem założenie kilku diod nad kuchennym blatem, co zdecydowanie ułatwi przygotowywanie posiłków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz