Materiał Partnera

Jakie opony będą odpowiednie do naszego pojazdu?

Jakie opony będą odpowiednie do naszego pojazdu?

Wymiana opon jest kluczową czynnością, o której powinien pamiętać każdy kierowca wraz ze zmieniającym się sezonem. Zapewniają nam one bowiem dobrą przyczepność do podłoża, co pozwala na bezpieczne poruszanie się po drogach, niezależnie od pogody czy też panujących warunków atmosferycznych. Dlatego też kluczową sprawą jest ich odpowiedni dobór, a także monitorowanie stanu ogumienia, które wraz z używaniem pojazdu, taci na trwałości i swoich właściwościach.

Typy opon do wyboru

Możemy rozróżnić dwa najpopularniejsze typy opon. Pierwsze z nich to letnie, a drugie zimowe. Jak wiadomo, wraz ze zmianą sezonu, konieczna jest także wymiana opon w samochodzie. Niektóre osoby korzystają także z opon całorocznych, jednak zdecydowana większość posiada dwa komplety. Opony zimowe sprawdzą się przy temperaturach mniejszych niż 7°C i mają głęboki bieżnik, który zapewni lepszą przyczepność kół do śniegu. Opony letnie tworzone są natomiast z twardszej mieszanki, która mięknie wraz ze wzrostem temperatury, przez co dobrze dopasowuje się do podłoża, jednak może stać się krucha pod wpływem zbyt dużych mrozów.

Usługi w serwisach

Firmy świadczące usługi wulkanizacyjne, zajmują się szerokim zakresem prac, mającym na celu przystosowanie naszych kół do poruszania się po drogach. Warto wspomnieć o usłudze prostowania pogiętych felg. Specjaliści na miejscu dokładnie ocenią czy dana felga nadaje się do naprawy i czy możliwe będzie przywrócenie jej do stanu używalności. Dodatkowo w serwisach wymienią nasze opony i wyważą koła. Jest to niezwykle ważna czynność, od której zależą właściwości trakcyjne naszego pojazdu. Wyważenie kół polega na równomiernym rozkładzie masy felg i opon. Źle wyważone koła można rozpoznać po drganiach kierownicy przy rozwijaniu większych prędkości. Coraz więcej serwisów zajmuje się naprawą także innych elementów pojazdu, a także świadczy usługi z zakresu odgrzybiania klimatyzacji, co pozwoli na spełnienie wszelkich oczekiwań klientów.

Jakość, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo

Każdemu z nas zależy na oponach, które spełnią swoje zadanie, a jednocześnie będą korzystne cenowo. Dlatego też warto zapoznać się z ofertą firmy takiej jak Wulkanizacja Dąbrówka Marek Witkowski, gdzie możemy znaleźć opony zarówno z niższej jak i wyższej półki cenowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jednostka zajmuje się sprzedażą zarówno opon nowych, używanych, jak i bieżnikowanych. Poza usługami wulkan i za czynnymi, możemy skorzystać z warsztatu samochodowego, a także przechowalni opon, co może być świetną opcją dla każdego, kto nie ma wystarczająco miejsca do przechowywania opon w swoim domu lub mieszkaniu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz