Artykuł sponsorowany

Jakie opakowania nadają się do przechowywania odżywek?

Jakie opakowania nadają się do przechowywania odżywek?

Choć odżywki oraz suplementy diety nie są lekami, ich właściwe przechowywanie jest bardzo ważne dla zachowania właściwości odżywczych produktu. Dlatego powinny być przechowywane w opakowaniach charakteryzujących się wysoką szczelnością oraz trwałością. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie opakowania najlepiej nadają się do przechowywania odżywek proteinowych i innych suplementów.

Wymagania, które powinny spełniać opakowania do odżywek

Jak już wspomnieliśmy, odżywki i suplementy diety nie są lekami. Jednak dla zachowania ich właściwości, dobrze jest przechowywać je w pojemnikach, które spełniają takie same wymagania jak opakowania farmaceutyczne. Dlatego doskonale nadają się do tego pojemniki do suplementów wyposażone w folię metalizowaną oraz laminaty, które chronią zawartość przed dostępem tlenu, promieniowania UV oraz pary wodnej, dzięki czemu znajdujący się wewnątrz produkt nie zmienia swoich właściwości fizycznych i odżywczych. Do przechowywania odżywek w dużych porcjach (nawet kilku kilogramów), nadają się również foliowe, demetalizowane torebki.

Jednocześnie istotna jest ochrona przed skażeniem biologicznym oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Stąd pojemniki na odżywki i suplementy diety powinny być szczelne oraz trwałe. A w przypadku butelek zakręcanych, nakrętka powinna posiadać specjalne zabezpieczenie, które uchroni je przed przypadkowym otwarciem. Co ważne, opakowanie na odżywkę pełni także funkcję informacyjną – dlatego powinno być przystosowane do umieszczenia nazwy produktu, sposobu dawkowania, daty przydatności do spożycia oraz innych istotnych informacji.

Opakowania z tworzywa sztucznego przeznaczone na odżywki

Wszystkie powyższe wymagania spełniają opakowania plastikowe, które w swojej ofercie posiada m.in. producent opakowań z tworzyw sztucznych Onplast. Pojemniki te nie tylko zapewniają bezpieczeństwo znajdującej się wewnątrz odżywce proteinowej poprzez ochronę proszku albo tabletek przed rozkładem w wyniku procesów utleniania lub hydrolizy. Są również lekkie i nietłukące oraz wykazują słabe przewodnictwo cieplne i elektryczne. Do tego tworzywa służące do wytwarzania opakowań plastikowych, takie jak polietylen i polipropylen są obojętne chemicznie. Nie wchodzą więc w reakcję z produktem i nie zmieniają jego właściwości.

Dodajmy do tego łatwość formowania, elastyczność oraz możliwość barwienia, dzięki który można stworzyć pojemniki o dowolnym rozmiarze i pojemności, a zrozumiemy, dlaczego to właśnie opakowania plastikowe najlepiej nadają się do przechowywania odżywek i suplementów diety.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz