Artykuł sponsorowany

Jakie okulary będą pasować do okrągłej twarzy?

Jakie okulary będą pasować do okrągłej twarzy?

Kształt naszej twarzy uwarunkowany jest genetycznie. I choć większość z nas marzy o tym, by mieć idealnie owalną buzię, w rzeczywistości może pochwalić się nią tylko niewielki ułamek społeczeństwa. Kształtu twarzy nie zmienią ćwiczenia ani fantastyczne kremy. Operacja plastyczna też nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Możemy za to skorygować proporcje naszej buzi odpowiednią fryzurą, makijażem i okularami. Dobór oprawek do okrągłej twarzy sprawia najwięcej kłopotów, dlatego też podpowiadamy, czym się kierować, by wyglądać w nich dobrze i stylowo.

Czym charakteryzuje się twarz okrągła?

Mówi się, że okrągła buzia przypomina księżyc w pełni. Proporcje między długością a szerokością twarzy są bardzo zbliżone, broda jest zaokrąglona, podobnie jak policzki. Kości jarzmowe są w zasadzie niewidoczne, co bywa przyczyną kompleksów, zwłaszcza u kobiet. Co ważne, pucołowata buzia nie jest domeną osób puszystych. Okrągła twarz występuje również u szczupłych i wysportowanych kobiet i mężczyzn. Na szczęście przy pomocy odpowiednio dopasowanych okularów, można nadać jej bardziej zdecydowanego wyrazu.

Jakich oprawek należy unikać, a jakie będą pasować?

Osoby o okrągłej twarzy powinny bezwzględnie unikać okrągłych okularów. Nie dla nich popularne ostatnio lenonki czy pilotki. Tego typu oprawki dodadzą buzi objętości, przez co będzie ona wyglądać na grubszą. A tego zdecydowanie nie chcemy. Niezbyt dobrym pomysłem będzie też zakup okularów, ze szkłami zaokrąglonymi na dole. One również sprawią, że okrągła twarz zyska „dodatkowe” kilogramy. Jak radzi specjalista z zakładu optycznego Gal-Optyk - najkorzystniejszym wyborem dla osób z okrągłą buzią będą oprawki kwadratowe, o kanciastych i ostrych krawędziach. Świetnie sprawdzą się również okulary uniesione ku skroniom – kocie oczy.

Zmienią one proporcje twarzy, przez co ta będzie prezentować się szczuplej i bardziej wyraziście. Warto zwrócić uwagę na grubość oprawek, nie mogą być one zbyt masywne, bo znowu niechcący dodamy sobie kilka kilogramów więcej. Lepiej też zrezygnować z modeli, które posiadają na bokach zdobienia w postaci koralików czy cyrkonii. Będą one przyciągać uwagę do najszerszej części naszej twarzy. Z kolei grubsze zauszniki są jak najbardziej wskazane, gdyż optycznie zwężą buzię. Istotne jest również to, by okulary nie były zbyt duże. Nie powinny one przysłaniać kości jarzmowych, które – w przypadku okrągłej buzi – i tak są już słabo zaznaczone.

Wybór oprawek w salonach optycznych jest naprawdę duży. Dzięki naszym wskazówkom i pomocy doświadczonego optyka, z pewnością znajdziesz model, który sprawi, że zachwycisz się swoim odbiciem w lustrze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz