Materiał Partnera

Jakie ogrodzenia wybrać – modułowe czy łupane?

Jakie ogrodzenia wybrać – modułowe czy łupane?

Budując dom, trzeba liczyć się następnie z ogrodzeniem terenu, na którym stoi. Wybór płotu jest zależny głównie od gustu inwestora, ale na pewno przy jego budowie należy kierować się nie tylko estetyką, ale też trwałością. Ogrodzenie ma służyć ozdobie, ale również ochronie przed intruzami. Nawet jeśli koszt instalacji ogrodzenia wydaje się wysoki, trzeba wziąć pod uwagę to, że działkę odgradza się zazwyczaj raz na kilkadziesiąt lat.

Szybki montaż ogrodzeniem modułowym

Podstawową kwestią przy wyborze rodzaju ogrodzenia jest sprawdzenie miejscowego planu zagospodarowania, by wpasować się w stylistykę regionalną. Czasami istnieją wytyczne dotyczące użytego surowca, wysokości czy nawet kształtu. Mając tę wiedzę, można przystąpić do wyboru płotu. Walory i możliwości montażu ogrodzenia najlepiej skonsultować z firmą zajmującą się profesjonalną instalacją, np. firmą Budmax. Jeśli zależy nam na bezproblemowej instalacji w krótkim czasie, warto zdecydować się na ogrodzenie modułowe. Ten rodzaj jak wskazuje nazwa, stworzony jest z modułów, czyli prefabrykatów, z których łączy się całość na miejscu. Zaletą tego systemu jest prostota, bo elementy są przygotowane do szybkiego montażu. Ogrodzenia modułowe mogą być zrobione z różnych surowców, np. drewna lub tworzyw, ale najpopularniejsze są metalowe. Jeśli chodzi o wzór, pozostaje tu dużo możliwości. W modułach można wybierać pomiędzy stylem minimalistycznymi, klasycznym z finezyjnymi zdobieniami lub nowoczesnym.

Uniwersalność ogrodzeń łupanych

Jeśli chcemy uzyskać solidny wygląd, to popularną opcją jest stosowanie do budowy płotu bloczków łupanych. Robi się z nich uniwersalne i estetyczne ogrodzenia, a ze względu na trwałość i funkcjonalność to rozwiązanie na długie lata. Ogrodzenie łupane dobrze łączy się z innymi elementami, np. ze stalowymi panelami albo siatką. Nadaje się też jako mur oporowy, przeciwko osuwaniu się terenu, więc to dobra propozycja dla domów na skarpie. Dzięki temu, że łupany beton doskonale imituje kamień, gwarantuje to elegancki wygląd ogrodzenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz