Materiał Partnera

Jakie nosidełko dla dziecka wybrać?

Jakie nosidełko dla dziecka wybrać?

Wybór nosidełka z pozoru wydaje się prosty, jednak w rzeczywistości mamy do wyboru dużo różnych rodzajów tego typu akcesoriów. Do sprawy należy więc podejść z rozmysłem, zwłaszcza, że rzecz tyczy się bezpieczeństwa i wygody malucha i nas. W poniższym artykule przedstawiamy garść istotnych informacji na temat tego, jak wybrać odpowiednie nosidełko dla dziecka. Zapraszamy do lektury.

Dobre nosidełko dla dziecka – czyli jakie?

Zanim wybierzemy się do sklepu w poszukiwaniu odpowiedniego nosidełka dla dziecka, warto przyjrzeć się bardzo ważnej kwestii i odpowiedzieć sobie na pytanie, co właściwie cechuje dobre nosidełko? A więc dobre nosidełko to takie, które:

  • Jest tak skonstruowane i dobrane, że dziecko w nim siedzi, a nie wisi – panel (czyli materiał, na którym dziecko opiera pupę) musi być na tyle szeroki, aby zapewnić dziecku właściwe podparcie, jednocześnie nie obciążając stawów biodrowych. W praktyce wygląda to tak, że kość udowa jest podparta na całej długości, nóżki zostają w odwiedzeniu, a siła działająca na staw biodrowych zostaje zminimalizowana.

  • Ma Panel, który ma zasięg od jednego do drugiego dołu podkolanowego – w takim przypadku opadają w dół, a kręgosłup prostuje się

  • Ma miękki panel – to ważne, by plecy dziecka były dobrze przytrzymane, a całość wygodna dla malucha

  • Ma panel o odpowiedniej wysokości, czyli dla dziecka, które dość często zasypia w nosidełku, powinien on sięgać karku. Dla starszych dzieci zaś warto wybrać panel, który kończy się sięga do pach.

Rodzaje nosidełek do wyboru

Jeśli wasze dziecko jest jeszcze na tyle malutkie, że jeszcze nie siedzi samo, to najlepszą opcją będzie chusta tkana. Do pozostałych rodzajów nosidełek należą:

  • Mei Tai – przyszyte są do niego wiązane długie pasy naramienne oraz długi pas biodrowy. Ten rodzaj nosidełka zakłada się poprzez zawiązanie na sobie wpierw pasa biodrowego, następnie przytulamy dziecko i przykrywamy je panelem, by zawiązać pasy naramienne. Istnieje możliwość uszycie Mei Tai na specjalne zamówienie.

  • Nosidełko hybrydowe – tutaj pas biodrowy zapina się na klamrę bądź na rzep, a pasy naramienne zawiązuje się. Istnieje możliwość noszenia w nich dziecka na przodzie bądź na plecach.

  • Nosidło klamrowe – jest to najpopularniejszy typ nosidełek. W tym rozwiązaniu pas biodrowy oraz pasy naramienne są zapinane na klamrę.

  • Onbuhimo – w tym rodem z Japonii rozwiązaniu nie mamy pasa biodrowego, za to jest szeroki panel i pasy naramienne. Jest to rozwiązanie dobre dla wysokich rodziców oraz kobiet w ciąży.

Gdzie można zakupić nosidełka wysokiej jakości?

Szeroki wybór nosidełek oraz innych akcesoriów dziecięcych znajdą Państwo w szerokiej ofercie sprawdzonej firmy LawagaBaby.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz