Materiał Partnera

Jakie niepokojące sygnały mogą wskazywać na problem z układem zawieszenia?

Jakie niepokojące sygnały mogą wskazywać na problem z układem zawieszenia?

Układ zawieszenia w samochodzie pomaga zmaksymalizować tarcie między oponami a drogą. Zapewnia bezpieczną i przyjemną jazdę. Gwarantuje komfort pasażerom i poprawia stabilność kierownicy. System zawieszenia składa się z amortyzatorów, opon, sprężyn i części łączących opony z pozostałymi częściami samochodu. Łatwo można rozpoznać charakterystyczne objawy.

Samochód ściąga na bok.

Jest to jeden z najczęstszych sygnałów, że z układ zawieszenia nie funkcjonuje jak trzeba. Maglo Regeneracja maglownic przypomina, że jeśli samochód ściąga na lewą lub prawą stronę, kierowanie nim jest trudne i niebezpieczne. Ustawienie zbieżności kół jest niezwykle ważne. Przyczyn dziwnego zachowania samochodu może być wiele, np. nierównomierne ciśnienie w oponach, złe ustawienie zbieżności, zacisk hamulcowy, pęknięta sprężyna.

Dyskomfort podczas jazdy

Nawet pasażerowie mogą łatwo zauważyć, gdy z systemem zawieszenia dzieje się coś niedobrego. Każda najmniejsza dziura jest dotkliwa. Jeśli mała nierówność na drodze powoduje, że samochód skacze, należy sprawdzić system zawieszenia.

Kiedy jedziesz wolno, a kierownica ześlizguje się z rąk, wybierz się do profesjonalnego mechanika.

Jeśli zaparkujesz auto i poczujesz, że jedna strona jest niższa od drugiej, mogła pęknąć sprężyna. Zawieszenie zapewnia właściwą równowagę po obu stronach samochodu.  Czy widać, że jedna część pojazdu się ugina? Możesz też słyszeć za każdym razem, gdy auto jedzie po wybojach lub wpada w głębokie dziury. Możesz również wykonać mały test. Naciśnij bardzo mocno bagażnik, zwolnij i obserwuj reakcję zawieszenia. Skrzypienie lub zgrzytanie jest złym objawem. Może wskazywać na problemy ze sprężyną, tulejami i wstrząsami.

Co jeszcze może wskazywać na problem z zawieszeniem?

Nierównomierne zużycie bieżników również jest niepokojące. Przyjrzyj się dokładnie oponom samochodu. Czy bieżniki są nierównomiernie zużyte? A może widzisz łysiejące placki na jednej lub więcej opon? Niestety, jest to sygnał, że zawieszenie nie wspiera samochodu równomiernie. Wywiera to dodatkowe ciśnienie i ciężar na niektórych oponach.

Amortyzatory wyglądają na tłuste.

Sprawdź dokładnie amortyzatory auta. Zobacz, czy wyglądają na tłuste. Jeśli tak, może by to wina wyciekających płynów. Wtedy amortyzatory mogą źle działać. Dlatego sprawdzaj je regularnie. Układ zawieszenia pojazdu jest w dużej mierze odpowiedzialny za bezpieczną i komfortową jazdę. Dlatego zwracaj uwagę nawet na najmniejsze sygnały. Pojedź do mechanika, jeśli zajdzie taka potrzeba.  To bardzo ważne dla Twojego bezpieczeństwa i pasażerów.

Opracowanie:
Warszawa, Strzelecka 28 lok. 4
tel. 602 463 983
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz