Artykuł sponsorowany

Jakie nasiona do kiełkowania warto kupić?

Jakie nasiona do kiełkowania warto kupić?

Nasiona do kiełkowania najlepiej kupować w sprawdzonych, ekologicznych sklepach. Zyskuje się wtedy pewność, że są jak najbardziej zdrowe, pozbawione wszelkich środków konserwujących i grzybobójczych. Wyhodowane kiełki świetnie sprawdzają się jako dodatek do kanapek, sałatek oraz innych potraw. Można je również jeść jako przekąskę podczas oglądania filmu czy czytania książki. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie nasiona na kiełki warto kupić.

Dużą zaletą kiełków jest to, że stanowią źródło różnych witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są bogate w substancje pokarmowe oraz prozdrowotne, dlatego ich hodowla cieszy się tak dużą popularnością. Samodzielne uzyskanie kiełków jest bardzo satysfakcjonujące i oszczędne. Wyróżniają się one niepowtarzalnym smakiem, co sprawia, że można je dodawać do różnych potraw lub jeść same jako przekąski. W każdej postaci świetnie smakują i wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Można je kupić w wielu miejscach, ale najlepiej wybierać ekologiczne sklepy, które zapewniają kiełki o każdej porze roku.

Najpopularniejsze nasiona na kiełki

Podczas hodowli kiełków najlepiej sprawdzają się nasiona pochodzące z upraw organicznych. Pracownik sklepu ze zdrową żywnością Batom podpowiada, jakie najczęściej są wybierane przez klientów: Dużą popularnością cieszą się nasiona lucerny, która jest szczególnie zdrowa dla kobiet w ciąży oraz przechodzących menopauzę. Kiełki dostarczają do organizmu duże ilości białka i żelaza. Z tego powodu są polecane również wegetarianom. Można je spożywać na surowo, ponieważ są smaczne i z łatwością zastępują inne przekąski.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z nasionami na kiełki mogą spróbować hodować:

  • nasiona brokuła – jedzone na surowo dostarczają do organizmu cenne witaminy, pierwiastki oraz kwasy tłuszczowe. Ponadto stanowią źródło białka, błonnika i sulfofranu, co sprawia, że działają przeciwnowotworowo. Kiełki świetnie sprawdzają się również jako dodatek do sałatek oraz na kanapki,
  • nasiona buraka – dostarczają dużo witamin oraz pierwiastków. Ponadto są bogate w białko i błonnik, dzięki czemu są w stanie obniżyć ciśnienie krwi i odkwasić organizm. One również działają przeciwnowotworowo i pomagają zwalczać anemię. Ich spożywanie jest polecane osobom, które nie są zadowolone ze stanu swojej skóry, paznokci czy włosów,
  • nasiona rzodkiewki – są bogate w różne witaminy oraz cenne pierwiastki. Wyhodowane kiełki są bardzo wyraziste w smaku, w związku z czym dodaje się je do sałatek, kanapek, past serowych oraz innych potraw. Wpływają pozytywnie na stan włosów, skóry i paznokci. Są polecane również w walce z anemią, a także mają działanie m.in. moczopędne oraz wykrztuśne,
  • nasiona soczewicy – najlepiej smakują na surowo, sparzone wrzątkiem albo delikatnie podduszone. Dostarczają do organizmu kwas foliowy, cenne witaminy, białko oraz błonnik. Ich spożywanie jest polecane kobietom w ciąży oraz osobom chorującym na wirusy i nowotwory.

Wśród najczęściej używanych nasion do kiełkowania bio są również nasiona koniczyny, kapusty, pszenicy oraz cebuli. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nasiona rzeżuchy i słonecznika.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz