Artykuł sponsorowany

Jakie narzędzia pomiarowe przydadzą się w domowym warsztacie?

Jakie narzędzia pomiarowe przydadzą się w domowym warsztacie?

Przeprowadzenie prac większych remontowych, drobnych napraw, czy też zmiany w aranżacji wnętrza domu nie są możliwe bez wykorzystania różnego rodzaju narzędzi pomiarowych. Nierzadko okazują się one potrzebne przy najbardziej prozaicznych codziennych czynnościach. Warto więc zaopatrzyć się w ich podstawowe rodzaje, które zawsze będą pod ręką, niezależnie od naszego stopnia zaawansowania w majsterkowaniu.

Podstawowe pomiary

Trudno wyobrazić sobie prace remontowe, a tym bardziej wykończeniowe bez tak podstawowego przyrządu, jakim jest miara. To przecież dzięki niej jesteśmy w stanie wymierzyć odległości potrzebne do ustawiania mebli, czy też ustalania ilości potrzebnych materiałów budowlanych. Tak naprawdę miara jest również niezbędna w codziennym życiu, dlatego, nawet jeśli nie planujemy większy zmian w naszym mieszkaniu, warto się w nią zaopatrzyć. Do wyboru mamy dwa rodzaje produktu: zwijany bądź składany. Pierwsza jest niezwykle poręczna, a dzięki swojej konstrukcji zajmuje niewiele miejsca, dlatego zmieści się w każdej skrzynce narzędziowej. Dodatkowo końcówka pozycjonująca ułatwia wykonywanie pomiarów. Druga możliwość to popularna calówka o długości na przykład 2 metrów, wykonana z drewna, tworzywa sztucznego lub stali.

Proste ściany i podłogi

Nic nie pomoże w tak dokładnej ocenie pionowości lub poziomowości płaszczyzn jak solidnie wykonana poziomica standardowa, laserowa lub cyfrowa. W przypadku pierwszej wskaźnikiem pomiarowym jest tak zwana libella rurkowa, czyli kapsułka wypełniona cieczą z pęcherzykiem powietrza. Dzięki sile grawitacji ziemskiej wskazuje na to, czy płaszczyzny są wykonane idealnie w linii prostej. W przypadku dwóch ostatnich takie zadanie spełnia kolejno wiązka światła lasera bądź czujnik elektroniczny. Przyrząd pomiarowy tego typu przyda się nie tylko podczas stawiania ścian oraz wykańczania podłóg, ale również przy montażu kontaktów, wieszaniu szafek i ozdób, czy też poziomowaniu pralki. Ciekawym i poręcznym rozwiązaniem są także poziomice kieszonkowe, a także wyposażone w magnesową podstawkę, pomocną w wykonywaniu pomiarów.

Precyzyjne narzędzia warsztatowe

Do nieco bardziej zaawansowanych prac przydadzą również kątowniki stolarskie lub suwmiarki. Cechują się przede wszystkim bardzo dokładnymi wynikami pomiarów. Pierwsze produkty służą przede wszystkim do wyznaczenia kątów prostych, drugie zaś umożliwiają określanie nie tylko szerokości, ale również głębokości czy rozstawu konkretnych elementów. Wszystkie tego typu akcesoria można nabyć między innymi w sklepie internetowym Riviia, oferującego atrakcyjne warunki zakupu w oparciu o system rabatowy z wykorzystaniem specjalnych tokenów. Te klient otrzymuje za określoną wydaną sumę pieniędzy i może je wykorzystać przy kolejnym zamówieniu. W ten sposób możemy określić, na które zakupy i w jakiej wysokości chcemy otrzymać rabat.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz