Materiał Partnera

Jakie narzędzi sprawdzą się w procesie szlifowania materiałów?

Jakie narzędzi sprawdzą się w procesie szlifowania materiałów?

Oczywiście każdy z nas chociaż raz miał do czynienia z procesem szlifowania różnego rodzaju materiałów. Większość prac może zostać wykonana ręcznie przy pomocy specjalnych narzędzi. Bardziej specjalistyczne prace wymagają zastosowania specjalistycznych urządzeń. Narzędzia niezbędne do szlifowania powinny znaleźć się w warsztacie każdego amatora oraz profesjonalisty.

Narzędzia ręczne do szlifowania

Oczywiście nie każdy z nas zajmuje się szlifowaniem powierzchni na co dzień. Zdecydowanie większa część osób takie prace wykonuje sporadycznie. Jeżeli zajmujemy się obróbką niewielkich powierzchni, ręczne narzędzia sprawdzą się w tym celu idealnie. Specjaliści z firmy Szlif-Tech Elżbieta Jeżewicz wymieniają kilka niezbędnych dla amatora oraz profesjonalisty narzędzi. Jednym z nich są oczywiście klocki szlifierskie, które zostały wykonane z drewna lub korka. Warto zaopatrzyć się również w gąbki polerskie czy też uchwyty szlifierskie. Narzędzia do szlifowania dzięki niewielkim rozmiarom świetnie sprawdzą się w trudnodostępnych miejscach. Najczęściej mają one kształty, które świetnie wpasowują się w dłoń, a więc operowanie nimi staje się naprawdę proste. Warto również zaopatrzyć się w uniwersalne pilniki ręczne, które pomogą w szlifowaniu krzywizn oraz ostrych krawędzi niezależnie od materiału.

Specjalistyczny sprzęt do szlifowania

Specjaliści zajmujący się szlifowaniem materiałów każdego dnia powinni zainwestować w profesjonalny sprzęt. Te narzędzia do szlifowania to głównie elektryczne pilniki, szlifierki kątowe, taśmowe, oscylacyjne oraz mimośrodowe. Oczywiście niezbędnym elementem tego typu urządzeń jest papier ścierny. Na rynku możemy znaleźć papier o różnej grubości, a mianowicie od 20 do nawet 1200. Im wyższa gramatura, tym wszelkie czynności wykonywane są dużo dokładniej. Narzędzia do szlifowania we wstępnej obróbce to między innymi papiery ścierne o niskiej degradacji, których zadaniem jest złuszczenie oraz oczyszczenie powierzchni. Jeżeli zamierzamy prowadzić pracę przy pomocy wody, sprawdźmy, czy papier posiada niezbędne właściwości. Papier ścierny na rynku dostępny jest w formie specjalnych arkuszy, z których następnie wycina się kształt pasujący do elektrycznych narzędzi niezbędnych przy szlifowaniu dużych powierzchni.

Opracowanie:
Drużyna, Powstańców Wielkopolskich 8
tel. 508 171 441
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz