Artykuł sponsorowany

Jakie możliwości dają przemysłowe regały przesuwne?

Jakie możliwości dają przemysłowe regały przesuwne?

Czasami wydaje się, że przestrzeń w magazynach jest ograniczona i trudno znaleźć miejsce na przechowywanie kolejnych towarów. W takim przypadku warto rozważyć wykorzystanie przemysłowych regałów przesuwnych, które pomogą zoptymalizować przestrzeń magazynową. W poniższym artykule przedstawiamy zalety tych nowoczesnych rozwiązań oraz sektory przemysłu, w których znajdują one zastosowanie.

Zalety przemysłowych regałów przesuwnych

Przemysłowe regały przesuwne to innowacyjne rozwiązanie stosowane w wielu branżach. Ich kluczową cechą jest możliwość zmniejszenia powierzchni potrzebnej do przechowywania towarów poprzez eliminację tradycyjnych alejek między regałami. Regały te są montowane na specjalnych wózkach i szynach i można je łatwo przesuwać za pomocą napędów elektrycznych. Dzięki temu pomieszczenie magazynowe staje się bardziej funkcjonalne i efektywnie wykorzystane.

Jedną z głównych zalet przemysłowych regałów przesuwnych jest oszczędność miejsca przy zachowaniu dostępu do każdej jednostki ładunkowej. W przypadku małych i średnich magazynów pozwala to na zmniejszenie powierzchni przeznaczonej na przechowywanie towarów nawet o 50%, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić na wynajmie magazynu lub wykorzystać pozostałą przestrzeń na inne cele. W przypadku dużych obiektów magazynowych o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, oszczędności mogą być jeszcze większe.

W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się regały przesuwne?

Ciężkie regały przesuwne dedykowane do składowania towarów na paletach, znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłu i można je dopasować do potrzeb i wymagań konkretnego przedsiębiorstwa. Oto niektóre z sektorów, w których wykorzystuje się te innowacyjne rozwiązania magazynowe. Jednym z nich są magazyny spożywcze, które często korzystają z regałów przesuwnych, szczególnie przy przechowywaniu artykułów wymagających kontrolowanej temperatury lub warunków chłodniczych. Pozwala to na lepszą organizację przestrzeni i utrzymanie właściwych warunków dla przechowywanych produktów.

Producenci oraz dystrybutorzy części samochodowych cenią sobie lekkie półkowe regały przesuwne za możliwość przechowywania dużej liczby komponentów na niewielkiej powierzchni. Dzięki temu oszczędzają miejsce i mogą sprawnie zarządzać swoim asortymentem. Tego typu regały przesuwne są również popularne wśród firm farmaceutycznych, które potrzebują przechowywać duże ilości leków i preparatów medycznych. Dzięki nim możliwe jest efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz poprawa organizacji pracy w magazynie. Wszystkie powyższe typy regałów przesuwnych znajdziesz w ofercie firmy Dexion.

Opracowanie:
Warszawa, Wenecka 12
tel. 22 295 08 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz