Materiał Partnera

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do salonu?

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do salonu?

W salonie zazwyczaj toczy się całe nasze życie rodzinne i towarzyskie. To tu oglądamy telewizje po ciężkim dniu pracy, przyjmujemy gości, a często też śpimy. Chcemy by, był nie tylko modnie zaaranżowany, ale też wygodny. Odpowiedni komfort zapewnić mogą jedynie meble wypoczynkowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jaki wypoczynek najlepiej sprawdzi się w salonie?

Meble dobrane do metrażu salonu

To, jaką powierzchnię ma salon, w dużej mierze determinuje wybór mebli wypoczynkowych. W pokojach dziennych, które są przestrzenne, dobrze sprawdzi się niemal każde rozwiązanie. Możemy pozwolić sobie na sporych rozmiarów narożnik, fotele czy nawet szezlong. Aranżując mały salon, musimy szukać kompromisów. Do pomieszczeń o niedużych rozmiarach nada się wygodna kanapa z funkcją spania lub komfortowa sofa. Do tego możemy dokupić fotel lub mniejsze pufy, co pozwoli zaoszczędzić miejsce, ale jednocześnie zwiększy ilość siedzisk. Kolorystyka mebli powinna być spójna z pozostałymi elementami wystroju salonu. Ciekawie wygląda też pokój dzienny urządzony na zasadzie kontrastów – do jasnych ścian dobiera się ciemniejsze meble lub odwrotnie. Dzięki szerokiej ofercie salonów meblowych, każdy znajdzie wypoczynek, który najlepiej wpisuje się w indywidualne potrzeby. Dobrym pomysłem jest także stworzenie mebli wypoczynkowych na zamówienie. Wtedy mamy pewność, że do ich produkcji użyte zostały materiały najwyższej jakości oraz, że doskonale spełnią one nasze oczekiwania. Wielu producentów mebli tapicerowanych oferuje taką usługę dla swoich klientów.

Jaka tapicerka sprawdzi się najlepiej?

Meble wypoczynkowe mogą być obite różnymi rodzajami tkanin tapicerskich. Możemy wybierać spośród wielu wykończeń i wariantów kolorystycznych.  Niezwykłe popularne, efektowne i łatwe do utrzymania w czystości są tkaniny szenilowe. Swoim wyglądem przypominają sztruks lub welur , a ponadto są wytrzymałe i odporne na mechacenie. Dla osób borykających się z problemem alergii, poleca się meble obite alacantrą. Jest ona łudząco podobna do zamszu, choć w przeciwieństwie do niego nie gromadzi kurzu i roztoczy. Jak zapewnia specjalista z firmy Verdi Meble – najbardziej pożądane przez klientów są meble wypoczynkowe obite skórą naturalną. Cechuje się ona wyjątkową wytrzymałością, odpornością na zabrudzenie, a przy tym wygląda wręcz luksusowo. Mimo że materiał ten nie należy do najtańszych, zakup skórzanych mebli wypoczynkowych to inwestycja na całe lata. Alternatywą dla tego typu rozwiązania może być skóra ekologiczna. Jest tańszą tkaniną, a zapewnia zbliżony efekt. Wybierając materiał tapicerski należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy w domu są dzieci i zwierzęta oraz czy mamy skłonność do spożywania posiłków przed telewizorem, co podnosi ryzyko zabrudzenia mebli.

Opracowanie:
Szczecin, Łukasińskiego 118
tel. 605 842 706
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz