Materiał Partnera

Jakie meble wybrać do nowoczesnego mieszkania?

Jakie meble wybrać do nowoczesnego mieszkania?

Wnętrza nowoczesnych mieszkań coraz częściej urządzane są w stylu minimalistycznym. Dla młodych ludzi liczy się niewielka liczba dekoracji, jak również prostota wykonania. Często na decyzję o wyborze stylu ma także wpływ metraż lokalu – w małych wnętrzach trzeba ograniczyć liczbę przedmiotów. Jak zatem wśród bogatej oferty rynkowej wybrać meble, które będą spełniały wszystkie wymagania? Podpowiadamy.

Jak urządzić pokój w stylu minimalistycznym?

Nowoczesny styl minimalistyczny to przede wszystkim meble o prostej oraz geometrycznej formie. Kolory minimalistyczne to przede wszystkim czerń, biel i różne odcienie szarości. W takiej przestrzeni nie ma miejsca na zbędne przedmioty, nie oznacza to jednak nudy. Nowoczesne meble bardzo często można pomylić z dziełem sztuki. Aby ożywić wnętrze, można zdecydować się na jeden element w niestandardowym kolorze. Wyrazistości nada wnętrzu np. czerwona sofa lub kolorowy stolik pod telewizor. Minimalistyczny styl to przede wszystkim prostota i siła dodatków.

Co w przypadku małego metrażu mieszkania?

Klasyczne rozwiązania nie zawsze są możliwe do zrealizowania – szczególnie w przypadku mieszkania o małej powierzchni. W sytuacji, w której nie można pozwolić sobie na urządzenie osobnej sypialni, idealnym rozwiązaniem okazać się może wybór narożnika z funkcją spania, który sprawdzi się nie tylko jako miejsce relaksu za dnia, ale również wygodne miejsce do spania. Nowocześnie zaprojektowany narożnik w eleganckiej formie idealnie będzie współgrać z podłogą drewnianą oraz dowolną kolorystyką wnętrza.

Należy pamiętać, że wszystkie meble mogą być wykonane na zamówienie. W przypadku małych wnętrz jest to idealne rozwiązanie. Jak podkreśla właścicielka firmy PHU Holtz Meble Sabina Holtz: Meble wykonywane na zamówienie to doskonały sposób na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Dzięki nim nawet 40-metrowe dwupokojowe mieszkanie może być funkcjonalne. Oczywiście potrzebne jest odpowiednie rozplanowanie układu pomieszczenia oraz sam pomysł, który spełni oczekiwania klientów. Meble na zamówienie są coraz chętniej wybierane przez osoby, które mają dosyć gotowych, sieciowych pomysłów i średniej jakości. Współcześnie wiele firm oferuje meble wytrzymałe, proste, ale i spełniające wymagania zgodne z obowiązującymi trendami – dodaje.

Najważniejsze przy urządzaniu nowoczesnego mieszkanie jest ograniczenie się do tego, co jest naprawdę potrzebne. Zbyt duża ilość mebli może być przytłaczająca i ograniczać cenną, zwłaszcza dla małego pomieszczenia przestrzeń. Ponadto nie trzeba decydować się na gotowe projekty. Warto poznać ofertę rynkową firm, które zajmują się wykonywaniem mebli na zamówienie. Dzięki nim można stworzyć minimalistyczne, które będzie zarówno praktyczne, jak i przytulne.

Opracowanie:
Dobrcz, Słoneczna 1
tel. 500 128 538
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz