Materiał Partnera

Jakie meble wybrać do łazienki?

Jakie meble wybrać do łazienki?

Urządzając mieszkanie, powinniśmy również poświęcić czas oraz uwagę na aranżację łazienki. Nie jest to miejsce jedynie porannej i wieczornej toalety, ale również miejsce regeneracji i odpoczynku. Odpowiednia łazienka powinna być nie tylko ładna, ale również praktyczna i funkcjonalna. Podpowiadamy, jakie wybrać meble do łazienki, aby prezentowała się ciekawie i równocześnie była praktyczna.

Jaki materiał?

Łazienka jest miejscem, które jest szczególnie narażone na szybkie zmiany temperatury oraz permanentne nagromadzenie wilgoci. Na takie warunki wrażliwe są nie tylko ściany, ale również meble. Najlepiej jest wybrać do łazienki te meble, które zostały pokryte lakierem poliuretanowym. Należy również zwrócić uwagę na tylną ściankę mebli, powinna ona być lekko cofnięta, aby nie dotykała ściany. To bardzo ważne! Ochroni to Twoje meble przed powstawaniem pleśni na tyle szafek oraz półek. Zwróć szczególną uwagę na zawiasy oraz uchwyty, ponieważ muszą one zostać wykonane z materiałów odpornych na rdzę. Kupuj meble u sprawdzonych firm, takich jak np. Stol-Lak Piotr Delik, która w swojej ofercie posiada meble łazienkowe.

Kolory

Jeśli będziemy kupować meble od różnych producentów czy z różnych kolekcji, powinniśmy dobrać je tak, aby stylistycznie i kolorystycznie do siebie pasowały. Warto jeszcze przed zakupem zastanowić się nad dominującymi w łazience barwami oraz dopiero wtedy zacząć szukać odpowiednich rozwiązań.  Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem mebli w jakimkolwiek kolorze, gdyż producenci starają się, aby ich oferta była bardzo różnorodna i trafiała w gusta różnych klientów. Najpopularniejszymi kolorami które dominują w nowoczesnych łazienkach to biały, czarny, złoty, srebrny. Coraz więcej osób decyduje się na minimalizm, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach.

Nowoczesność

Projektanci oraz producenci mebli zapowiadają minimalistyczne kształty szafek łazienkowych, a także organiczne i obłe, Nadal modne są wykończenia naturalne lub takie, które nawiązują do natury. Mocniejsze kolory sprawdzają się świetnie w roli akcentu całej aranżacji łazienki. Dużą popularnością cieszy się również łączenie różnych materiałów, np. drewna i płyty lakierowanej, a także modułowość i możliwość zestawiania w różnych konfiguracjach szafek wiszących lub stojących. Od zawsze funkcjonalność ma duże znaczenie. Jak najlepsze wykorzystanie wnętrza mebli oraz wygoda w ich codziennym użytkowaniu to aspekty, które warto wziąć pod uwagę. Mody sezonowe też się przydają, jednak wymagają drobnych liftingów co jakiś czas.

Opracowanie:
Dąbrowa Chełmińska, Ptasia 12
tel. 668 580 025
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz