Materiał Partnera

Jakie materiały ścierne można wykorzystać do obróbki stali?

Jakie materiały ścierne można wykorzystać do obróbki stali?

Rynek oferuje różne możliwości pod względem obróbki powierzchni stalowych. Zanim przystąpi się do szlifowania lub matowania poszczególnych elementów, należy wziąć pod uwagę dobór odpowiednich narzędzi oraz materiałów ściernych. Które z nich nadają się do skutecznej i bezpiecznej obróbki stali zwykłej, nierdzewnej lub kwasoodpornej? A może lepiej kupić uniwersalne ściernice? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania!

Pasy bezkońcowe

Jednymi z najpopularniejszych materiałów do obróbki stali są pasy bezkońcowe. Wyróżnia się m.in. pasy bezkońcowe z włókniny ściernej, które charakteryzuje długotrwałość oraz wytrzymałość. Podczas wyboru pasów ściernych warto wziąć pod uwagę materiały, z których są wykonane oraz ich właściwości. Jak twierdzi fachowiec z firmy Abrasco zajmującej się sprzedażą tego typu materiałów, liczy się także przeznaczenie tych elementów - trzeba sprecyzować czy mają być one wykorzystane do obróbki zgrubnej, czy wykańczającej. Pasy bezkońcowe umożliwiają szlifowanie, polerowanie oraz czyszczenie stali. Można je zakupić w różnych wymiarach - wielkość i szerokość powinna być dostosowana do szlifierki lub innych popularnych elektronarzędzi.

Tarcze lamelkowe

Narzędziami, które są przeznaczone do delikatnego usuwania naddatku materiału oraz do wykańczania powierzchni stalowych, są popularne tarcze lamelkowe. Wykazują lepsze właściwości i wytrzymałość niż tarcze z fibry. Na tle innych materiałów ściernych wyróżnia je uniwersalne zastosowanie - można stosować je do szlifowania stali zwykłych, szlachetnych, nierdzewnych i kwasoodpornych. 

Ściernice do cięcia i szlifowania

Kolejnym z popularnych materiałów do obróbki stali, jest ściernica. Wybierając tego typu element, należy wziąć pod uwagę rozmiar tarczy oraz jej specyfikację. Te materiały ścierne można zakupić do cięcia stali zwykłych, Inox, a nawet te mocniejsze, które są przeznaczone do przecinania szyn.

Chcąc zainwestować w sprawdzony sprzęt, warto skonsultować sprawę z doświadczonym fachowcem. To on doradzi, który materiał ścierny będzie najbardziej agresywny, który natomiast nada się do delikatnego wykończenia powierzchni, a który z kolei będzie idealny do uniwersalnych prac szlifierskich.

Opracowanie:
Wronki, Czereśniowa 6
tel. 67 254 26 66
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz