Materiał Partnera

Jakie kwiaty wybrać na ślub i wesele?

Jakie kwiaty wybrać na ślub i wesele?

Kwiaty to nieodłączny element ślubu, a także wesela. Doskonale podkreślają wyjątkową uroczystość i są ważną częścią wizerunku każdej Pary Młodej. Wyboru kwiatów lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę, lecz zastanowić się nad tym kilka tygodni przed planowanym ślubem. Istnieje kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdź, co jest ważne przy wyborze kwiatów.

Czym się kierować?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad oczekiwaniami dotyczącymi wyglądu, kolorystyki oraz rodzaju kwiatów na  ślub. Warto wziąć pod uwagę takie kwestie, jak gust i charakter Pary Młodej, budżet, jaki można przeznaczyć, styl całej uroczystości, a także wygląd i kolor sukni panny młodej. Przy braku określonych preferencji, dobrze jest poszukać inspiracji w Internecie lub w branżowych pismach. Można również postawić na ponadczasowe klasyki, które zawsze będą pięknie się prezentować: róże, peonie lub lilie.

Oprócz powyższych czynników, warto również zwrócić uwagę na dostępność kwiatów na rynku. Jeśli wybierzesz te, które nie są dostępne w danym sezonie, to trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Przykładowo wiosną warto wybierać tulipany, konwalie, narcyze lub frezje, natomiast jesienią lepiej jest postawić na goździki, hortensje i róże.

Jaki wybrać kolor kwiatów?

Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest kolor kwiatów. Powinien on być dopasowany do sukni ślubnej lub wystroju sali. Należy także pamiętać o tym, aby dobrze współgrał z barwami innych elementów, ale też wyróżniał się na ich tle. Na szczęście istnieje kilka zasad, których warto przestrzegać, jednak w chwilach zwątpienia dobrze jest posiłkować się pomocą profesjonalistów, takich jak w firmie Joanna Kwiaciarnia J. Przybylska.

Bukiet panny młodej powinien być o ton ciemniejszy od koloru jej sukni. Ponadto powinien być też dopasowany do jej włosów i karnacji. Przykładowo, blondynki będą dobrze prezentować się z kwiatami o pastelowych odcieniach, z ciemniejszymi akcentami.

Opracowanie:
Zwoleń, Sienkiewicza 35
tel. 602 278 350
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz