Artykuł sponsorowany

Jakie kwestie są ważne przy wyborze solidnej trumny?

Jakie kwestie są ważne przy wyborze solidnej trumny?

Odejście bliskiej osoby jest to dla nas bardzo trudny czas przepełniony bólem i cierpieniem. Jednakże, chociaż na chwilę musimy wziąć się w garść i zorganizować godny pochówek dla bliskiej osoby. Bardzo ważną decyzją jest wybór solidnej trumny. Na rynku dostępne są różne rodzaje produktów. Czym należy kierować się przy zakupie odpowiedniego sarkofagu?

Ważny jest wzrost oraz waga osoby zmarłej

Dokonując zakupu odpowiedniej trumny, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na szereg aspektów. Jednym z nich jest dostosowanie rozwiązania do wzrostu oraz wagi zmarłego. Standardowa wielkość jest właściwa dla większości populacji. Czasami jednak spotyka nas tragedia związana ze śmiercią dziecka. Niektórzy ludzie wyróżniają się ponadprzeciętnym wzrostem. W takich sytuacjach trzeba wybrać produkt odpowiedniej wielkości. Wówczas korzystamy z pomocy zakładu pogrzebowego, bądź zamawiamy trumnę na specjalne zamówienie podając wszystkie potrzebne informacje.

Jaki materiał jest najlepszy?

Najczęściej wybieraną opcją są trumny drewniane. Do wytwarzania takich wyrobów stosuje się drewno olchowe, sosnowe, dębowe i bukowe - podkreśla pracownik Zakładów Pogrzebowych PUK w Krakowie. Wskazane komponenty ozdobione są najczęściej mosiężnymi ornamentami mającymi kształt kwiatów. Trumny dla dzieci produkowane są natomiast z drewna sosnowego. Niejednokrotnie maluje się je na biały kolor.

Innym rozwiązaniem są trumny metalowe. Wyroby te są bardziej wytrzymałe niż drewniane. Do ich wytworzenia wykorzystuje się stal, miedź lub brąz i pokrywa się dowolnym kolorem. Na rynku dostępne są również skrzynki z kamienia naturalnego, który połączony jest ze szkłem. Szklana pokrywa trumny wykorzystuje zasadę działania lustra weneckiego. Pozwala zobaczyć bliską osobę po włączeniu światła, które stanowi wyposażenie wewnętrzne sarkofagu.

Zasadnicza kwestia to również sposób nakładania lakieru, a także obicie wnętrza trumny. Najczęstszym stosuje się wypełnienie atłasowe. Ważne są również poduszki, szufladki, a także kieszonki. Często także spotyka się satynę oraz jedwab ozdobiony piękną koronką.

Wybór zależy od przeznaczenia

Istotne znaczenie jeżeli chodzi o zakup trumny, ma przeznaczenie. Wszystko zależy od tego, czy organizujemy pogrzeb z kremacją, czy tradycyjne rozwiązanie. W przypadku kremacji skrzynka musi wyróżniać się minimalizmem. Alternatywa jest najczęściej wytwarzana z drewna sosnowego. W takiej sytuacji rezygnujemy z ozdobników, które mogą spowolnić proces spalania. Trumna musi być lekka i prosta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz