Materiał Partnera

Jakie korzyści zapewnia czyszczenie parowe powierzchni?

Jakie korzyści zapewnia czyszczenie parowe powierzchni?

Czyszczenie parowe to innowacyjna technika pozwalająca na skuteczne utrzymanie porządku. Dzięki temu sprzątanie jest szybkie i dokładne. Metoda jest wydajna i bezpieczna, gdyż pozbawiona wszelkich preparatów chemicznych. Dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. Prezentowane działanie jest także ekonomiczne, ponieważ ogranicza się w ten sposób zużycie wody.

Jakie powierzchnie można czyścić metodą parową?

Mycie parą można wykorzystać w odniesieniu do różnych powierzchni - od twardych posadzek, aż po panele laminowane. Podkreślić należy fakt, że urządzenie wykorzystujące parę wodną skutecznie wyczyści kabinę prysznicową czy też ceramikę łazienkową. Doskonale poradzi sobie z utrzymaniem porządku fug. Maszynę parową warto wykorzystać do usuwania zanieczyszczeń ze stali nierdzewnej, płyt grzejnych czy okapów.

Mycie parowe to alternatywa przyjazna dla alergików

Urządzenie czyszczące powierzchnie z użyciem pary wodnej jest bezpieczne dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Wynika to z tego, że w tym przypadku nie stosuje się żadnych detergentów, które niestety mają wpływ na nasze zdrowie. Para wnika we wszystkie szczeliny i zakamarki. Zdecydowanie lepiej radzi sobie z drobnoustrojami niż środki chemiczne. Wysoka temperatura bardzo szybko usuwa roztocza kurzu, bakterie, wirusy, owsiki, a także inne pasożyty, pchły, wszy, a ponadto inne insekty – podkreśla specjalista reprezentujący firmę sprzątającą Efekt. Czyszczenie parowe jest zabiegiem polecanym do czyszczenia wnętrz, w którym przebywają małe dzieci. Jest to doskonały sposób profilaktyki przeciw pasożytom, a także nawracającym infekcjom.

Czyszczenie materacy, mebli tapicerowanych i dywanów

Wykorzystanie pary wodnej do sprzątania zapewnia doskonałe wyniki w przypadku czyszczenia materacy i mebli tapicerowanych. Nie doprowadzi się tym sposobem do przemoczenia powierzchni, usunie się wszelki brud, zanieczyszczenia i bakterie.

Para wodna może być także wykorzystana do sprzątania dywanów, które nie wymagają głębokiego namoczenia. Pamiętać należy o tym, że takiemu działaniu nie należy poddawać tkanin i powierzchni, które nie są odporne na wysokie temperatury. Są to przede wszystkim produkty wykonane z naturalnych włókien.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz