Materiał Partnera

Jakie korzyści daje ubezpieczenie lokalu?

Jakie korzyści daje ubezpieczenie lokalu?

Wielu właścicieli nieruchomości staje przed dylematem ich ubezpieczenia. Jak się jednak okazuje, wiąże się z tym szereg korzyści, więc warto zainteresować się takimi ofertami. Doświadczony agent ubezpieczeniowy potrafi znaleźć korzystną ofertę dla każdego wariantu, dobierając polisę do zdarzeń najbardziej zagrażających naszemu lokalowi. Jakie zatem dokładnie zalety ma ubezpieczenie nieruchomości?

Bezpieczny dom

Zaczynając od ubezpieczeń nieruchomości, pierwszą myśl kierujemy w stronę domu czy mieszkania, którego jesteśmy właścicielami. Słusznie, bowiem warto zabezpieczyć majątek, który zainwestowaliśmy w kupno i wyposażenie danego lokalu. Możemy to uczynić poprzez opłacenie właściwego ubezpieczenia. Standardowe wersje obejmują uszkodzenia najpopularniejszych elementów budowlanych, czyli chociażby ścian, podłóg czy sufitów. Dom lub mieszkanie można też ubezpieczyć na wypadek niszczycielskich sił natury. Jest to szczególnie zalecane dla mieszkańców rejonów narażonych np. na powodzie czy silne wiatry. Możliwość konfigurowania polisy to spory jej atut – można zrezygnować z czynników, które w naszym odczuciu z pewnością nie stanowią zagrożenia dla nieruchomości. Dopasowanie właściwego ubezpieczenia do potrzeb i wymagań klienta to stosunkowo trudne zadanie, a szybkie znalezienie najkorzystniejszej oferty to cecha jedynie najlepszych agentów ubezpieczeniowych. Należy do nich m.in. Centrum Ubezpieczeń Krzysztof Pierzchała – firma, która bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w branży, pomaga swoim klientom na zabezpieczenie majątków przed niespodziewanymi nieprzyjemnościami.

Lokal pod opieką

Jednym z najpopularniejszych powodów, dla których właściciele nieruchomości ubezpieczają swoje majątki, jest potencjalna kradzież. Niemal każdy lokal jest interesujący dla tego typu niechcianego gościa, a szczególnie niebezpieczne są miejsca, w których trzyma się rozmaite kosztowności. W takim przypadku ubezpieczenie domu czy mieszkania jest wręcz obowiązkiem właściciela i pozwala ochronić finanse w razie nieprzyjemnej wizyty złodzieja. Innym, bardzo często występującym zagrożeniem jest pożar. O ile występowanie powodzi czy bardzo silnych wiatrów można w pewnym stopniu przewidzieć, o tyle pożar może pojawić się kompletnie nieoczekiwanie. Wystarczy małe spięcie i nieszczelność w instalacji elektrycznej, niedopałek rzucony w newralgiczne okolice lub wiele innych. Ubezpieczenie na wypadek pożaru to dobra decyzja, pozwalająca na znaczne zredukowanie kosztów poniesionych na remont lokalu dotkniętego spaleniem. Jak się zatem okazuje, ubezpieczenie lokalu to spore korzyści, jednak należy odnaleźć się w gąszczu ofert rozmaitych towarzystw. Skutecznie pomagają w tym agenci ubezpieczeniowi, pomagając w wyborze najlepiej dopasowanej, korzystnej oferty.

Opracowanie:
Piekary Śląskie, Bytomska 86
tel. 32 767 55 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz