Materiał Partnera

Jakie konstrukcje stalowe wykorzystuje się w przemyśle?

Jakie konstrukcje stalowe wykorzystuje się w przemyśle?

Stal o różnych parametrach technicznych ma zastosowanie m.in. przy produkcji konstrukcji. Są one trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne, a ich przygotowanie nie jest tak czasochłonne i kosztowne jak w przypadku wykonania obiektów z większości innych materiałów. Ze względu na takie właściwości, konstrukcje stalowe mają szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle.

Konstrukcje stalowe sporych rozmiarów

Ze stali można stworzyć obiekty wielkokubaturowe, które nadal pozostają wytrzymałymi oraz w pełni funkcjonalnymi konstrukcjami. Jest tak w przypadku hal i magazynów, jakie tworzy się właśnie z połączonych ze sobą elementów metalowych. Ich prefabrykacja nie jest jednak prostym zadaniem i wymaga odpowiedniej obróbki stali, np. poprzez cięcie czy gięcie wykonane z użyciem sterowania numerycznego. Hale i magazyny są szeroko użytkowane w różnego rodzaju fabrykach i zakładach produkcyjnych, będąc podstawowym typem konstrukcji stalowych dla przemysłu.

Nierzadko jednak są to również spore zbiorniki, które wykorzystuje się do magazynowania rozmaitych substancji. Zastosowanie stali kwasoodpornej do produkcji takich konstrukcji pozwala użytkować je nawet w bardzo trudnych, wymagających warunkach. Zbiorniki z różnych gatunków stali jest w stanie przygotować firma Metconcept sp. z o.o. sp. k., która realizuje też projekty mniejszych obiektów metalowych. Także i one mają zastosowanie w przemyśle – o jakich dokładnie konstrukcjach stalowych mowa?

Jak tworzy się skomplikowane, wieloelementowe konstrukcje ze stali?

Nierzadko sporych rozmiarów obiekty składają się z bardzo dużej ilości komponentów. Skomplikowana budowa dotyczy najczęściej konstrukcji stalowych przeznaczonych właśnie do użytku w przemyśle. Wspomniane zbiorniki czy mieszalniki wykonuje się właśnie ze stali, podobnie jak wszelkie elementy dodatkowego ich wyposażenia – włazy, drabiny, króćce, podpory czy podesty. Przygotowanie kompletnej konstrukcji stalowej w tym wypadku wymaga zachowania ogromnej precyzji przy prefabrykacji poszczególnych części.

Stosując sterowanie numeryczne, można osiągnąć pożądaną dokładność, która przydaje się też przy wykonywaniu estakad, pomostów czy barierek. To kolejne konstrukcje, jakie wykorzystuje się w przemyśle dzięki parametrom technicznym stali. Lekkie zabezpieczenia pozwalają zwiększyć funkcjonalność w obiektach przemysłowych, stanowiąc ich istotny element. Każdą z konstrukcji stalowych należy do realizacji powierzyć firmie, która będzie w stanie przenieść w sposób dokładny założenia projektowe na rzeczywisty obiekt wykonany z prefabrykowanych komponentów.

Opracowanie:
Nowy Dwór Mazowiecki, Przemysłowa 5A
tel. 692 496 141
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz