Materiał Partnera

Jakie klucze można dorobić i do kogo się udać?

Jakie klucze można dorobić i do kogo się udać?

Każdy z nas korzysta z kluczy. Jedni noszą ich całe pęki, inni korzystają jedynie z kluczyka samochodowego. Co w przypadku kiedy zgubimy lub uszkodzimy klucz? Czasami też po prostu potrzebna jest nam większa ilość kluczy. Specjalistyczne zakłady dorabiają różnego rodzaju klucze. Jakiego typu klucze można dorobić i gdzie udać się w tym celu, aby usługa została wykonana profesjonalnie?

Dorabianie kluczy do domu

W przypadku kiedy zgubimy, złamiemy czy też w inny sposób uszkodzimy klucz od domu to dostanie się do niego jego praktycznie nie możliwe. Warto jest zawsze mieć w zapasie klucz, który będzie czekał na tak zwaną czarną godzinę. Większość domów czy też mieszkań wyposażone jest w standardowe klucze, które dorobimy w większości zakładów. Ślusarz w kilka minut jest w stanie dorobić klucz na postawie innego klucza który będzie służył mu za wzór. Cena tego typu usług zaczynać będzie się już od kilku złotych i zależna będzie od rodzaju klucza. W specjalistycznych zakładach takich jak Wmig – Andrzej Zuh dorobimy klucze do zamków praktycznie wszystkich dostępnych na rynku producentów. Specjaliści posiadają różnego rodzaju klucze, które odpowiednio szlifują przy użyciu specjalistycznych narzędzi, tak aby uzyskać pożądany kształt.

Dorabianie i kodowanie kluczyków samochodowych

Warto jest zadbać o zapasowy kluczyk do samochodu, ponieważ w przypadku uszkodzenia lub zgubienia klucza, nie będziemy w stanie dostać się do pojazdu, a co za tym idzie auto będzie unieruchomione. Zapasowy kluczyk jest nie tylko zabezpieczeniem na wypadek zgubienia, ale pozwala też np. na korzystanie z auta więcej niż jednej osobie.

Specjaliści z powodzeniem dorabiają również różnego rodzaju kluczyki samochodowe. Dobrze wyposażony i profesjonalny zakład, zapewni nam kompleksową usługę dorobienia i kodowania kluczyka. Dodatkowo specjaliści zajmują się też kodowaniem centralnego pilota. Po takich zabiegach kluczyk zyska pełną sprawność. Podczas dorabiania kluczyka do samochodu bardzo ważne jest, aby poprawnie zakodować immobilizer. Niepoprawnie zakodowany kluczyk jest bezużyteczny, ponieważ nie da się na nim uruchomić auta. Specjalistyczne zakłady zajmuję się również dorabianiem kart oraz kluczyków do systemów bezkluczykowych. 

Gdzie dorobić klucz do domu lub auta?

Na rynku funkcjonuje wiele zakładów ślusarskich. Większość standardowych kluczy dorobimy praktycznie w każdym z nich, jednak klucze specjalistycznie oraz klucze samochodowe dorabiają jedynie wybrane zakłady. Warto wybierać jest fachowe firmy, w których pracują doświadczeni fachowcy. Daje to nam pewność, że klucz zostanie dobrze dorobiony a immobilizer i centralny zostanie poprawnie zakodowany.

Opracowanie:
Ostrów Mazowiecka, 3 Maja 35
tel. 502 098 093
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz