Artykuł sponsorowany

Jakie kamery monitoringu wizyjnego wybrać do swojego domu?

Jakie kamery monitoringu wizyjnego wybrać do swojego domu?

Choć jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu monitoring wizyjny w domu stanowił raczej o ekstrawagancji i przesadnej ostrożności właścicieli nieruchomości, obecnie coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, równolegle do zamontowania tradycyjnego systemu alarmowego. Powód jest prosty – kamery sprawiają, że czujemy się bezpieczniej, jesteśmy też spokojniejsi o naszych bliskich lub zgromadzony przez nas dobytek.

Sam system alarmowy w domu w wielu przypadkach nie jest wystarczającym rozwiązaniem – wyśle sygnał do firmy ochroniarskiej, powiadomi też sąsiadów, ale nie zarejestruje sprawców włamania. Jeśli zdążą uciec przed przybyciem pracowników firmy ochroniarskiej, nie ma żadnej możliwości namierzyć sprawców, a tym samym odzyskać skradzione przedmioty. Monitoring wykorzystujący w domu kamery CCTV pozwala uwiecznić nie tylko wizerunek sprawców, ale też ich działania, dzięki czemu można wykorzystać go później jako materiał dowodowy.

Czym się kierować przy wyborze kamer monitoringu do domu?

Poszukując odpowiednich kamer do montażu w domu, natrafić można na trzy wersje monitoringu. Najtańsze i najprostsze rozwiązanie to monitoring analogowy, nieco droższą i lepszą wersją jest monitoring analogowy w jakości HD (tzw. HDTVI), natomiast najlepszą jakość zapewnia monitoring IP – i jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Na nagraniach nimi zarejestrowanych można rozpoznać twarze sprawców czy tablice rejestracyjne pojazdu, którym podjechali pod naszą posesję.

Wybierając kamery monitorujące warto zwrócić uwagę na ich zasadniczy podział na kamery stacjonarne i obrotowe. W przypadku kamer stacjonarnych montuje się tak, by stale rejestrowały konkretne, kluczowe dla nas miejsce – jak furtkę, ganek czy bramę garażową. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania mamy pewność, że newralgiczne punkty naszej posesji są monitorowane przez całą dobę. Drugi rodzaj – kamery obrotowe – rejestrują szerszy wycinek okolicy, pokonując określoną, zaprogramowaną przez nas trasę. Oznacza to, że mogą kontrolować więcej przestrzeni, jednak żaden z punktów na ich trasie nie jest rejestrowany całodobowo, tylko np. co minutę, zależnie od ustalonej trasy. Najczęściej tego typu kamery montuje się na szczycie domu lub podwieszając pod balkonem.

Warto także sprawdzić, czy konkretny model kamery pozwala na podgląd obrazu na żywo np. za pomocą telefonu komórkowego. Dzięki temu będąc poza domem możemy mieć nieustanną kontrolę nad bezpieczeństwem naszego dobytku.

W jaki sposób najlepiej zamontować kamery?

Idealne rozwiązanie stanowi system monitoringu wizyjnego, na który składają się różnego rodzaju kamery CCTV. Kluczowe jest zamontowanie kamer w miejscach newralgicznych, a następnie – w miarę możliwości finansowych i przestrzennych – rozbudowanie systemu o kolejne kamery, by docelowo objąć monitoringiem całą posesję. Może się jednak okazać, że miejsca, które naszym zdaniem najbardziej wymagają montażu kamery, mogą różnić się od tych, które faktycznie powinniśmy objąć monitoringiem.

Z tego powodu warto zdecydować się na podjęcie współpracy z profesjonalistami w zakresie monitoringu wizyjnego, np. z firmą dkComputers. Pracujący w niej eksperci w oparciu o swoje doświadczenie z pewnością doradzą, w jakich miejscach montaż kamer będzie najlepszym rozwiązaniem pod kątem bezpieczeństwa. Pracownicy przedsiębiorstwa mogą przyjechać do naszego domu, by zaprojektować i wycenić system zabezpieczeń, który będzie optymalny dla potrzeb domowników. Odpowiedni system monitoringu można stworzyć już w cenie kilkuset złotych. Warto zatem zdecydować się na współpracę z profesjonalistami, dzięki czemu niskim kosztem zadbamy o bezpieczeństwo.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz