Artykuł sponsorowany

Jakie jest zastosowanie wyrobów z mosiądzu i gdzie można je kupić?

Jakie jest zastosowanie wyrobów z mosiądzu i gdzie można je kupić?

Mosiądz, czyli stop miedzi i cynku jest materiałem, który ma wiele niepowtarzalnych właściwości. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że często wzbogaca się go, dodając jeszcze np. ołów, cynę, czy żelazo w celu poprawy jego właściwości. To stop metali, który znany jest już od czasów starożytnych i aktualnie wykonuje się z niego wiele rozmaitych przedmiotów. Jakie jest zastosowanie tego typu wyrobów? Gdzie je kupić? Zobacz!

Czym jest mosiądz?

To kolorowy metal o niezwykle dużej wytrzymałości, w którym zawartość cynku nie przekracza 40%, zaś pozostała ilość to miedź i ewentualne dodatki. Ma on pomarańczowo-żółty kolor, który może wpadać w złoto. Wyróżnia się rzadko spotykanymi właściwościami, dlatego znajduje szerokie zastosowanie. Wyroby z mosiądzu takie jak m.in. pręty, blachy, rury, kątowniki, ceowniki, czy siatki dostępne są np. w rozbudowanej ofercie hurtowni metali kolorowych Elka sp z o.o., której siedziba znajduje się w Pruszczu Gdańskim, w województwie pomorskim. Jako ciekawostkę warto dodać, że mosiądz jest wytrzymalszy niż równie popularny brąz.

Jakie zalety i zastosowanie mają wyroby z mosiądzu?

Mosiądz jest metalem, który cechuje się wysoką ciągliwością, dlatego jest łatwy w obróbce plastycznej. Może pochwalić się także dobrymi właściwościami odlewniczymi i z tego względu świetnie nadaje się do produkcji armatury sanitarnej: kranów, zaworów jak również łusek amunicji. Jest to również materiał wyróżniający się odpornością na korozję.

Jest to stop miedzi i cynku, który powszechnie wykorzystuje się do produkcji nagród sportowych (np. medale), pomników i monet. Mosiądz niezastąpiony jest również w przemyśle morskim, budowlanym oraz samochodowym,  gdzie wykorzystuje się różnego rodzaju pręty oraz rury przykładowo do produkcji karniszy, klamek, pochwytów. Mosiądz wykorzystywany jest także do produkcji okuć mebli, produkcji instrumentów oraz wyposażenia kuchennego!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz