Materiał Partnera

Jakie jest zastosowanie i zalety transportujących taśm modularnych?

Jakie jest zastosowanie i zalety transportujących taśm modularnych?

Sprawna praca na hali produkcyjnej to kluczowy czynnik w utrzymaniu odpowiednich zysków. Stąd też ważne staje się zastosowanie innowacji technologicznych. Można do nich zaliczyć transportujące taśmy modularne. Dzięki nim proces wytwórczy przebiega bez zakłóceń. Posiadają odpowiednie atesty, co sprawia, że znajdują swoje szczególne zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

Charakterystyka taśm modularnych

Swoja nazwę zawdzięczają konstrukcji. Składają się z modułów połączonych ze sobą za pomocą litych sworzni z tworzywa sztucznego. Segmenty są zaś wykonywane metodą wtryskową z wykorzystaniem materiałów termoplastycznych, takich jak: polipropylen, polietylen, poliacetal. Ich końcowe ułożenie tworzy wzór przypominający cegłę. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie taśm modularnych o różnych szerokościach. To także czynniki determinujący ich jakość oraz wysoką trwałość eksploatacyjną. Dzięki ich zastosowaniu możliwy jest transport prosty, łukowy, spiralny, jak również wznoszący. Pozwala to zaoszczędzić koszty wyposażenia hali produkcyjnej, gdyż wystarczy wyłącznie jedna taśma, aby spełnić te wszystkie funkcje.

Zalety taśm modułowych

Do największych zalet można zaliczyć łatwy montaż, a także szybką naprawę w razie usterki. Jej usunięcie bowiem nie wymaga demontażu całej taśmy, a wyłącznie wymianę konkretnego modułu, co ma ogromne znaczenie dla zachowania ciągu produkcyjnego. Jak wiadomo, jego wstrzymanie naraża firmę na duże starty finansowe. Jednakże większość tego rodzaju komponentów cechuje się długookresową bezawaryjną eksploatacją. Wysokiej jakości taśmy segmentowe oferuje między innymi agencja zaopatrzenia technicznego Reall, znajdująca się w Lublinie. Warto dodać, że materiały wykorzystywane do ich produkcji cechują się odpornością na procesy gnilne. Budowa modułowa umożliwia także łatwe utrzymanie taśmy w należytej czystości, a tym samym spełniają międzynarodowe wymagania w zakresie higieny.

Zastosowanie taśm segmentowych

Przede wszystkim stosuje się je w różnych gałęziach przemysłu spożywczego: rybnej, mleczarskiej, mięsnej, cukierniczej, piekarniczej, owocowo-warzywnej. Są również wykorzystywane przy produkcji leków. Wszystko dlatego, że posiadają odpowiednie atesty, które umożliwiają ich kontakt z produktami spożywczymi oraz leczniczymi. Solidne wykonanie pozwala także na transport towarów o zróżnicowanej temperaturze, gdyż są w stanie wytrzymać wartości od minus siedemdziesięciu stopni aż do plus stu stopni Celsjusza. Taśmy modularne można odnaleźć na halach produkcyjnych w firmach wytwarzających opony lub opakowania. Są ogromnym ułatwieniem w magazynach, biorąc pod uwagę procesy logistyczne.

Opracowanie:
Lublin, Wojciechowska 7l
tel. 81 536 13 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz