Materiał Partnera

Jakie jest zastosowanie folii aluminiowej?

Jakie jest zastosowanie folii aluminiowej?

Folia aluminiowa – ma ją w domu każdy z nas, jednak niewiele osób wie, jak korzystać z niej prawidłowo. Produkt ten ma dwie strony, które warunkują jego zastosowanie. Folii aluminiowej używa się głównie do pieczenia i przechowywania żywności. Możną ją również wykorzystać na sporo innych, mniej standardowych, sposobów. Dziś zdradzimy te najciekawsze!

Strona matowa i błyszcząca- jakie to ma znaczenie?

Folia aluminiowa posiada dwie strony- matową i błyszczącą. Nie jest to jednak efekt starannego designu. Znając właściwości każdej ze stron, możemy sprawić, że pieczenie czy też przechowywanie żywności będzie bardziej efektywne. Błyszcząca strona doskonale zatrzymuje ciepło. Jeśli więc chcemy, by gotowe danie na dłużej zatrzymało wysoką temperaturę, należy owinąć je właśnie błyszczącą stroną do wewnątrz. Ta sama zasada obowiązuje podczas pieczenia. Dzięki temu przygotowywane przez nas mięsa będą soczyste w środku i pełne smaku. Jak informuje przedstawiciel firmy Cofresco, która jest znanym producentem artykułów kuchennych- matowa strona folii aluminiowej doskonale przepuszcza powietrze. W związku z tym idealnie nadaje się do przechowywania żywności. Owijając kanapkę matową stroną produktu, mamy gwarancje, że przez wiele godzin zachowa ona swoją świeżość. Produkt doskonale sprawdza się też do przechowywania serów i wędlin, które bardzo szybko wysychają i tracą apetyczny wygląd.

Inne zastosowanie folii aluminiowej

Choć folii aluminiowej używamy głównie do przygotowywania posiłków, dobrze wiedzieć, że ten niepozorny produkt może nam się przydać także w wielu innych sytuacjach. Jeżeli nie lubimy często czyścić kuchenki lub szykuje nam się większe gotowanie- a co za tym idzie- większy bałagan, warto zabezpieczyć kuchenkę kawałkami folii aluminiowej, robiąc miejsce na palniki. Dzięki takiemu zabiegowi sprzątanie zajmie nam dosłownie chwilę. Folia aluminiowa to także doskonały pogromca rdzy. Jeżeli zobaczymy na armaturze kuchennej bądź łazienkowej nieestetyczne plamy, wystarczy potrzeć je kawałkiem zmiętej folii aluminiowej. Znikną w mgnieniu oka. Produkt ten ułatwia również czyszczenie srebra. Wystarczy, że do miseczki z ciepłą wodą dodamy trzy łyżeczki sody oczyszczonej i kawałek folii aluminiowej. Następnie wystarczy zanurzyć w roztworze srebrną biżuterię lub naczynia. Po kilku chwilach odzyskają one dawny blask. Produkt to także świetne narzędzie do ostrzenia domowych nożyczek. Wystarczy pociąć nimi folię pod różnym kątem, by na nowo nabrały ostrości. Dzięki temu, że wyrób łatwo poddaje się formowaniu, możemy wykorzystać go do stworzenia prowizorycznego lejka czy rękawa do kremu tortowego.

Opracowanie:
Brodnica, Sikorskiego 27
tel. 56 491 17 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz