Jakie hale stalowe są najczęściej budowane?

Jakie hale stalowe są najczęściej budowane?

Hale stalowe to konstrukcje doceniane przez inwestorów – są wytrzymałe i tanie w utrzymaniu. W jakim celu stawia się hale stalowe? Do czego są one najczęściej wykorzystywane? Dlaczego inwestorzy decydują się właśnie na nie?

Hale stalowe to przestronne budynki, które pełnią dziś różne funkcje. Inwestorzy chętnie stawiają właśnie na tego typu konstrukcje, bo są one lekkie i tanie, biorąc pod uwagę czas, przez jaki mogą być eksploatowane. Nie można przy tym zapomnieć, że producenci oferują stal o różnych parametrach – nie brakuje firm zajmujących się chemicznym wzbogacaniem stali, dzięki czemu jest ona odporna m.in. na działanie wysokiej lub niskiej temperatury. W efekcie z tego materiału mogą powstawać budynki różnego przeznaczenia, które świetnie będą sprawdzać się w eksploatacji.

Aby hala spełniała konkretne funkcje

Zanim powstanie hala stalowa, niezbędne jest określenie jej przeznaczenia. Drugim krokiem jest wykonanie projektu, który następnie jest realizowany przez wyspecjalizowanych pracowników. Postępowanie zgodnie z przyjętą procedurą pozwala wyeliminować wszelkie błędy konstrukcyjne, które mogłyby mieć wpływ na wytrzymałość i stabilność hali stalowej.

Warto zauważyć, że współczesne hale stalowe różnią się od siebie wieloma szczegółami. Te, które są wykorzystywane np. jako magazyny, nie muszą posiadać źródeł naturalnego światła, ale muszą być prawidłowo zabezpieczone np. przed wodą czy działaniem niskich lub wysokich temperatur. Wszystkie te wymagania należy uwzględnić w przygotowywanym projekcie.

Jakie hale stalowe są budowane najczęściej?

Firmy zajmujące się projektowaniem i wykonywaniem hal stalowych mogą bez trudu powiedzieć, na jaki ich rodzaj mają najwięcej zamówień. Warto jednak pamiętać, że zamówienia są składane zarówno przez instytucje publiczne, jak i inwestorów prywatnych. Pierwsza grupa klientów najczęściej jest zainteresowana halami stalowymi, które będą mogły być eksploatowane jako budynki użyteczności publicznej. Przykładami są hale widowiskowe czy sportowe.

Jeżeli chodzi o inwestorów prywatnych, to ich oczekiwania są bardzo spersonalizowane. Tacy klienci bardzo często są zainteresowani taką halą stalową, którą będzie można przeznaczyć na magazyn lub wykorzystać jako sezonowy punkt sprzedaży. Nie brakuje również inwestorów zainteresowanych projektem i wykonaniem hali przemysłowej, czyli takiej, w której możliwe będzie prowadzenie działalności gospodarczej.

Rzadziej inwestorzy prywatni zamawiają hale stalowe z zamiarem wykorzystania ich do celów indywidualnych. W przypadku takich konstrukcji można wskazać m.in. na garaże czy budynki, które zostaną zagospodarowane choćby jako pomieszczenia gospodarcze na sezonowy sprzęt.

Więcej niż hale

Stal wykorzystuje się do budowy nie tylko hal stalowych, lecz także konstrukcji stalowych. Takie są wykorzystywane m.in. do zabezpieczania danej przestrzeni przed czynnikami atmosferycznymi. W takim celu tworzy się choćby wiaty na przystankach czy dworcach kolejowych. Sklepy wielkopowierzchniowe, których właściciele chcą, aby klienci robili zakupy w komfortowych warunkach, najczęściej stawiają na zadaszone parkingi. Do takich zastosowań również są wykorzystywane konstrukcje stalowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz