Materiał Partnera

Jakie firanki sprawdzą się idealnie do nowoczesnych wnętrz?

Jakie firanki sprawdzą się idealnie do nowoczesnych wnętrz?

Biorąc pod uwagę bogactwo wzorów, kształtów, kolorów i długości firanek i zasłon, czeka nas nie lada wyzwanie. Warto jednak przyłożyć się odpowiednio do dekoracji okien. Stanowią bowiem wizytówkę domu. Są ważnym elementem aranżacji. Mają być nie tylko ładne, ale też funkcjonalne. Stworzą przytulną atmosferę, a jednocześnie chronią przed rażącym słońcem i wścibskimi sąsiadami.

Stopień nasłonecznienia

Wybierając firanki i zasłony, koniecznie zwróćmy uwagę na stopień nasłonecznienia wnętrza. MS-Dekor s.c. ma bogatą i zróżnicowaną ofertę firanek i zasłon w atrakcyjnej cenie.  Jeśli dostęp do naturalnego światła jest ograniczony, wybierzmy lekkie i delikatne firanki. Mogą być wykonane z przezroczystego materiału. Wtedy doskonale rozświetlą i optycznie powiększą pomieszczenie. Nie przytłoczą i nie zaciemnią wnętrza. Popularne są subtelne markizety. Firanki haftowane na markizecie wyróżniają się wyjątkowymi i pięknymi zdobieniami. Dzięki odpowiedniej konstrukcji odbijają więcej światła niż do nich dotarło. Dlatego są nie tylko bielsze i bardziej błyszczące od tradycyjnych, ale również jaśniejsze. Jeżeli jednak mamy problem z rażącym słońcem, wybierzmy raczej firanki z grubszego i cięższego materiału. Świetną alternatywą w takiej sytuacji są zasłony. Możemy też zdecydować się na kombinację firanek z zasłonami. Dzięki temu pokój będzie się mniej nagrzewał w upalny i słoneczny dzień. Odpoczynek będzie więc zdecydowanie przyjemniejszy.

Szeroka gama kolorystyczna

Wybierając kolor firanek i zasłon, zwróćmy uwagę na to, aby pasował do ścian. Najlepiej wybrać odcień zbliżony do barwy wnętrza. W ten sposób aranżacja będzie wyglądała spójnie i harmonijnie. Jeśli lubimy odważne i nieszablonowe rozwiązania, wybierzmy firanki i zasłony w kontrastowym kolorze. Wtedy okno będzie głównym elementem aranżacji. Rewelacyjny efekt wizualny osiągniemy, łącząc rozmaite materiały i faktury. Na przykład sztywną tkaninę możemy śmiało zestawić z lejącą, a matową z błyszczącą. W ofercie znajdziemy zarówno gładkie, jak i wzorzyste tkaniny. Wybór jest ogromny i może nas przyprawić o niezły zawrót głowy. Jeśli jesteśmy niezdecydowani, skorzystajmy z pomocy doświadczonego sprzedawcy.

Wielkość pomieszczenia

Niezwykle ważnym czynnikiem przy wyborze firanek i zasłonek, jest również rozmiar wnętrza. Jeśli mamy duże pomieszczenie, możemy się bawić oryginalnymi i dużymi zdobieniami lub siatkami ażurowymi. Doskonale sprawdzą się również gipiurowe aplikacje. Są ładne i funkcjonalne. Jeżeli jednak mamy małe wnętrze, wybierzmy raczej dekoracje z lekkiego i jasnego materiału. Nie powinien mieć zbyt dużo zdobień. Minimalizm jest tutaj kluczowy. Nie przytłoczy okien, a jednocześnie wizualnie powiększy pomieszczenie. Tkanina powinna pasować i uzupełniać wnętrze, a nie nad nim dominować.

Opracowanie:
Warszawa, Pasaż Ursynowski 3 lok. 12
tel. 691 857 532
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz