Artykuł sponsorowany

Jakie elementy wchodzą w skład instalacji odgromowej montowanej na budynku mieszkalnym? Poznaj ofertę firmy Gromtor!

Jakie elementy wchodzą w skład instalacji odgromowej montowanej na budynku mieszkalnym? Poznaj ofertę firmy Gromtor!

Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczającym nieruchomość mieszkalną przed uderzeniem pioruna jest montaż instalacji odgromowej. Jej głównym zadaniem jest odprowadzenie energii pochodzącej z pioruna do ziemi. Pozwala zapobiec nie tylko uszkodzeniom dachu, komina instalacji elektrycznej, ale także ochronić dom przed wybuchem pożaru czy porażeniem osób przebywających w budynku. Sprawdź, jakie elementy wchodzą w skład piorunochronu poznaj ofertę firmy Gromtor!

Czemu ochrona domu przed piorunami jest tak ważna?

Z powodu zmian klimatycznych, zachodzących w ostatnim czasie wiosną i latem burze są znacznie częstszym zjawiskiem pogodowy, które może być niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. W związku z tym, aby zapewnić sobie jak największy poziom ochrony przed uderzeniem pioruna, warto zdecydować się na montaż instalacji odgromowej, czym zajmuje się doświadczona firma Gromtor, działająca na terenie województwa dolnośląskiego. Ochrona przed wyładowaniami atmosferycznymi pozwala na zyskanie przez właściciela budynku spokoju o swój dobytek, który przez burze może zostać zniszczony. Szczególnie niebezpieczne są pożary wywołane uderzeniem pioruna, które nawet w kilka minut mogą zniszczyć bardzo duża część domu, Dzięki instalacji odgromowej chroniona jest też instalacja elektryczna, a wraz z nią znajdujące się w budynku urządzenia elektryczne.

W jaki sposób działa piorunochron?

Polskie prawo budowlane nakłada obowiązek montażu piorunochronu dopiero w przypadku budynków, które mają powierzchnię powyżej 500 m2 i wysokość przynajmniej 15 metrów lub są wykonane z łatwopalnych materiałów, jak np. drewno. W innych przypadkach nie jest to obowiązkiem, jednak coraz więcej osób się na to decyduje, gdyż właściciele nieruchomości czują się po prostu bezpieczniej. Instalacja odgromowa ma postać metalowych przewodów. Działanie opiera się na wykorzystaniu prawa fizyki oraz sił natury. Układ uziemowy łączy ciało naelektryzowane z ziemią, pozwalając na odprowadzenie odpowiedniej liczby ładunków dodatnich, dążąc tym samym do zobojętnienia elektrycznego zwodów, które przyjmują wyładowanie pioruna. Aby cała instalacja była skuteczna, iglice montuje się we wszystkich najwyższych punktach dachu.

Jakie elementy wchodzą w skład piorunochronów?

Instalacja odgromowa oferowana przez doświadczoną firmę Gromtor składa się przede wszystkim ze zwodów, czyli inaczej masztów lub iglic odgromowych oraz systemów izolowanych. Jest to jeden z kluczowych elementów, który ma za zadanie przyjmować energię pioruna. Są one mocowane za pomocą specjalnych dedykowanych akcesoriów do montażu ochrony odgromowej, czyli głównie na stojakach za pomocą uchwytów do konstrukcji dachowej oraz ścian budynku. Do działania piorunochronu niezbędne są też uziomy, które musza znajdować się w gruncie. Ich funkcją jest rozproszenie i zneutralizowanie energii przekazywanej przez zwody. Ponadto, do właściwego działania instalacji odgromowej, która może być zamontowana przez specjalistów ze sprawdzonej firmy Gromtor ze Świętej Katarzyny, potrzeba są jeszcze przewody odprowadzające i uziemiające, uszczelniacze przewodów odgromowych oraz zaciski pobiercze. Decydując się na usługi tej firmy zyskuje się gwarancję najwyższej jakości usług i pełne bezpieczeństwo domu przed wyładowaniami atmosferycznymi, więc nie zwlekaj tylko zapoznaj się z ich ofertą już dziś!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz