Materiał Partnera

Jakie elementy architektury ogrodowej z drewna warto wykorzystać?

Jakie elementy architektury ogrodowej z drewna warto wykorzystać?

Ogród jest miejscem, w którym latem spędzamy mnóstwo czasu. To zakątek dla całej rodziny – dorośli się tu relaksują i cieszą oczy zielenią, a dzieci oddają się beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu. Co możemy zrobić, by nasz ogród był miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i funkcjonalnym? Z pomocą przyjdzie tutaj architektura ogrodowa. Jakie elementy takiej architektury warto wprowadzić do swojego ogrodu? Dowiedz się czytając nasz artykuł.

Architektura ogrodowa dla dzieci

Drewno jest doskonałym materiałem do zastosowania w ogrodzie – jest naturalne, odpowiednio zaimpregnowane dobrze znosi nawet najgorszą pogodę i łatwo wyczarować z niego wiele funkcjonalnych elementów, wprowadzających coś nowego do naszego ogrodu. Jeśli mamy dzieci lub wnuki, warto pomyśleć o architekturze ogrodowej, która przyniosłaby mim jeszcze więcej frajdy z czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Najprostszym elementem, który doskonale sprawdzi się dla kilkuletnich maluchów, jest piaskownica. Dzieci potrafią bawić się w niej godzinami. Dla starszych dzieci warto pomyśleć o placach zabaw i huśtawkach – te wykonane z drewna są bardzo ładne i potrafią przetrwać wiele lat. Elementy małej architektury ogrodowej znajdziemy w ofercie firmy Juro-Trans. Myśląc o przystosowaniu ogrodu dla dzieci warto pamiętać także o solidnym ogrodzeniu – dzięki niemu dzieci nie wybiegną na ulicę podczas szalonej zabawy w berka czy w chowanego.

Piękny, zielony zakątek

Planując wprowadzenie zmian w swoim ogrodzie, warto pomyśleć o altance. W Polsce nawet latem pogoda potrafi być bardzo kapryśna. Dzięki drewnianej altance będziemy mogli spędzać czas na świeżym powietrzu, nawet w deszczowe dni. Taka altanka to doskonałe miejsce do wypoczynku – osłoni nas także przed wiatrem, dlatego będziemy tutaj miło spędzać nawet chłodniejsze letnie wieczory. Innym ważnym elementem architektury ogrodowej są wszelkie łuki i pergole – warto mieć je w swoim ogrodzie, by pnące się rośliny miały o co się oprzeć. Dzięki tym elementom architektury pnące się róże czy winogrona będą naprawdę efektowne. W okolicach altany warto posadzić kilka roślin w dużych, drewnianych donicach – będzie to wyglądać bardzo efektownie, a na zimę takie rośliny można przenieść w nieco cieplejsze miejsce, dzięki czemu mrozy im nie zaszkodzą. W uporządkowaniu przestrzeni w ogrodzie pomogą nam palisady i rollbordery drewniane – dzięki nim bardzo łatwo wytyczymy ścieżki i krawędzie trawnika.

Opracowanie:
Kowary, Dworcowa 12
tel. 75 643 64 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz