Materiał Partnera

Jakie ekologiczne rozwiązania oferuje przedsiębiorstwo TFP?

Jakie ekologiczne rozwiązania oferuje przedsiębiorstwo TFP?
Opakowania produktów generują masę niepotrzebnych odpadów. Pół biedy, kiedy są one odpowiednio segregowane, jednak wielu konsumentów nie dba o to środowisko naturalne. Obowiązkiem producentów jest zatem zastosować rozwiązania, które zdecydowanie odciążą środowisko naturalne. Co znajduje się w najnowszej ofercie firmy TFP i dlaczego warto zaufać temu przedsiębiorstwu?

Planeta na pierwszym miejscu!

Przedsiębiorstwo TFP dba o środowisko naturalne i stara się wdrażać coraz to nowsze i bardziej ekologiczne rozwiązania. Dwie największe zalety firmy to:

  1. Wykorzystywanie surowców wtórnych – wiele surowców można ponownie przetwarzać, przez co nie tylko redukuje się ilość odpadów, ale również zapobiega nadmiernej eksploatacji środowiska naturalnego. W przypadku papieru pochodzącego z recyklingu zdecydowanie ogranicza on masową wycinkę drzew.
  2. Stosowanie zamkniętego obiegu wody – jak powszechnie wiadomo, zasoby słodkiej wody nie są nieograniczone. Według naukowców poziom wód gruntowych stale się zmniejsza i niedługo może okazać się, że zacznie ich brakować. Marnowanie wody w przedsiębiorstwach jest niestety częstym zjawiskiem. Przedsiębiorstwo TFP stosuje obieg zamknięty, dzięki czemu zużycie wody jest zredukowane do minimum.  

Nie da się zaprzeczyć, że firma TFP to jedno z niewielu przedsiębiorstw, dla których ochrona planety jest równie ważna, co zyski. Większość zakładów przemysłowych nie dba o środowisko i każdego dnia generuje masę odpadów oraz zużywa zbyt dużo wody.

Ekologiczne może być solidne!

Jedną z największych gałęzi firmy jest produkcja opakowań z tektury falistej, która jest doskonałym zabezpieczeniem towarów. Wielu producentów obawia się, że tekturowe opakowania nie będą wystarczającym zabezpieczeniem dla ich towarów. Nic bardziej mylnego! Tektura falista to doskonała ochrona, która sprawdzi się nawet w przypadku kruchych elementów np. porcelany. Nie tylko zabezpiecza produkt z zewnątrz, ale też amortyzuje wszelkie wstrząsy podczas transportu. Tekturowe opakowania oferowane przez TFP mogą być w klasycznym szarym kolorze lub ze specjalnym, trwałym i estetycznym nadrukiem.

Technologie druku stosowane w przedsiębiorstwie:

  • Direct Print – druk offsetowy na podłożu drukowym z tektury falistej. Proces szybki i tani.
  • Flexo HD – delikatność przejść tonalnych zapewnia idealne odwzorowanie grafiki. Jest to jedna z metod stosowanych w przedsiębiorstwie druków fleksograficznych.
  • Nadruk offsetowy – najpierw farba jest transferowana na podłoże gumowe, a następnie na papier.
  • Preprint – kolejna metoda druku fleksograficznego. Odbywa się na papierze z roli. Nadrukowany papier jest następie przyklejany do tektury falistej.
Opracowanie:
Dziećmierowo, Katowicka 26
tel. 61 897 24 16
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz