Artykuł sponsorowany

Jakie efekty daje zabezpieczenie lakieru karoserii powłoką ceramiczną?

Jakie efekty daje zabezpieczenie lakieru karoserii powłoką ceramiczną?

Niemal każdemu kierowcy zależy na tym, aby jego auto wyglądało jak prosto z salonu – idealnie czyste, z lśniącym lakierem. Jeszcze do niedawna swoje triumfy w pielęgnacji powłoki karoserii odgrywały różnego rodzaju woski, jednak ich trwałość musiała ustąpić innowacyjnym powłokom ceramicznym. Czym się charakteryzują i jakie są ich zalety? O tym piszemy właśnie w poniższym artykule.

Łatwe czyszczenie

To niezwykle istotna kwestia zarówno dla osób, które korzystają z myjni automatycznej, jak i tych, które decydują się na samodzielne mycie auta. Nowoczesne preparaty nakładane na karoserię często mają właściwości, które pozwalają na wytworzenie warstwy hydrofobowej. Oznacza to, że do nadwozia trudniej przywierają zanieczyszczenia, a powłoka ma zdolność odpychania wody, co zdecydowanie zmniejsza ilość nieestetycznych zacieków. Często dzięki temu mycie samochodu przy zwykłych zabrudzeniach ogranicza się do spłukania go wodą. Niemniej jednak przy większym spektrum osadów z błota czy soli będzie konieczna bardziej zaawansowana interwencja. Niemniej jednak ich usunięcie przebiegnie znacznie sprawniej, aniżeli bez zabezpieczenia ceramicznego lakieru. Podobnie jak problemu, z którym borykają się wszyscy właściciele pojazdów – ptasich odchodów.

Idealny połysk

Rozwiązanie w ramach kompleksowej pielęgnacji lakieru nadwozia pozwala wydobyć z niego to, co najlepsze. Mowa tutaj o blasku porównywalnego do nowych aut wyjeżdżających z salonu. Niewątpliwie to właśnie powłoka ceramiczna pozwala cieszyć się tym efektem znaczniej dłużej niż w przypadku na przykład wosku, który dość szybko się zmywa. Odpowiednie przygotowanie powierzchni poprzez renowację lakieru – pozbawienie go rys raz wypolerowanie, a następnie nałożenie preparatów pozwala również wydobyć pożądaną głębię koloru karoserii. Oczywiście taki rezultat nie będzie trwać wiecznie i wiele zależy od sposobu eksploatacji samochodu na co dzień, ale również tego, czy powłoka jest co jakiś czas odnawiana.

Sprawdź też: Ile kosztuje lakierowanie karoserii?

Zabezpieczenie karoserii

To również jedno z głównych takiego rozwiązania. Na rynku istnieje wiele produktów, cechujących się różnymi właściwościami twardości powłoki ceramicznej. Między innymi w ramach usługi autodetailingu w studiu Deep Shine w Szczecinie nakładane są produkty tworzące warstwę o odporności 10H. To czyni karoserię odporną na ekspozycję światła UV, agresywne chemikalia o stężeniu pH2 – pH3, jak również zmniejsza ryzyko poważnych zarysowań. Należy jednak pamiętać, że powłoka ceramiczna nie stanowi stuprocentowej gwarancji braku rys na lakierze, aczkolwiek zwiększa prawdopodobieństwo, że powstaną one na samej warstwie ochronnej, co umożliwi ich łatwiejsze usunięcie. Tego rodzaju zabezpieczenia mają na celu przede wszystkim spowolnienie procesów starzenia się samego lakieru i w efekcie wyeksponowanie przez dłuższy czas tego, co najlepsze w zewnętrznym wyglądzie nadwozia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz