Artykuł sponsorowany

Jakie dokumenty warto sporządzić z pomocą radcy prawnego?

Jakie dokumenty warto sporządzić z pomocą radcy prawnego?

Zarówno będąc osobą fizyczną, jak i prowadząc własną firmę, mamy styczność z wieloma dokumentami. Niektóre z nich są szczególnie istotne dla zabezpieczenia naszych interesów, dlatego ich podpisanie czy sporządzenie dobrze jest skonsultować z radcą prawnym. Dzięki jego pomocy będziemy pewnie, że treść konkretnego pisma nie spowoduje nieprzyjemnych konsekwencji. O jakich dokumentach mowa?

Umowy, kontrakty i dokumentacja firmowa

Podstawą zatrudnienia pracownika w przedsiębiorstwie jest podpisanie z nim umowy. Musi być ona skonstruowana tak, by chronić obie strony. Niektóre umowy przygotowywane są jednak w sposób mogący doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. wysokich kar dla pracownika lub pracodawcy. Właściciel firmy powinien dokumenty tego typu sporządzać z pomocą radcy prawnego. Przedstawić takiemu specjaliście treść umowy mogą też osoby ubiegające się o zatrudnienie w danej firmie.

Znacznie częściej jednak w tej kwestii do kancelarii radcowskich zgłaszają się przedsiębiorcy. Zakres sporządzanych i podpisywanych przez nich umów jest dość szeroki. Są to kontrakty nie tylko z pracownikami, ale też z kontrahentami – w tym także zagranicznymi. Opiniowanie umów to jedna z usług świadczonych przez kancelarię radcy prawnego Mariusza Lecińskiego, który specjalizuje się m.in. w prawie gospodarczym i administracyjnym. Dzięki temu jest w stanie udzielić nam zaleceń w przypadku konstruowania innych dokumentów firmowych, w tym nawet statutu spółki.

Przy przygotowaniu jakich dokumentów dla osób fizycznych pomoże radca?

Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne, niekiedy stają się stronami różnych postępowań. W takiej sytuacji ważne stają się rozmaite pisma procesowe, które uwzględniane są przez sąd i mogą mieć ogromny wpływ na wyrok. W przygotowaniu takich dokumentów również wsparcie zapewni radca prawny. Dla klientów indywidualnych kancelarie radcowskie proponują też m.in. porady w zakresie oceny poprawności sporządzonego w formie pisemnej testamentu.

Dzięki radcy prawnemu dowiemy się także, czy przygotowany przez nas wniosek lub pozew skonstruowany jest właściwie. Są to dokumenty sporządzane np. przy rozwodach, ustalaniu praw rodzicielskich, podziale majątku, a także w zakresie praw konsumenta czy windykacji należności. Z ostatnią z wymienionych kwestii związana jest m.in. pomoc prawna przy postępowaniu przedsądowym przy egzekucji długu. Pismo stworzone przez radcę prawnego i wysłane do dłużnika to jeden z elementów skutecznej windykacji wykonanej bez rozpoczynania postępowania sądowego.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz