Materiał Partnera

Jakie dekoracje kwiatowe wybrać na stół państwa młodych?

Jakie dekoracje kwiatowe wybrać na stół państwa młodych?

Oczywiście podczas wesela zazwyczaj na każdym stole znajdują się dekoracje wykonane z kwiatów, jak chociażby niewielki bukiet. Jednak bez dwóch zdań to właśnie stół, przy którym zasiądzie para młoda, jest zdecydowanie tym najważniejszym i dlatego powinien wyróżniać się na tle pozostałych. W artykule podpowiadamy najważniejsze zasady dotyczące ozdabiania stołu weselnego nowożeńców i jakie kompozycje kwiatowe wybrać.

O czym pamiętać wybierając kompozycje kwiatowe?

Przede wszystkim o tym, że cała sala musi tworzyć harmonijną całość, dlatego też zarówno stół państwa młodych, jak i te pozostałych gości powinny być udekorowane w tym samym stylu. Spójność najłatwiej będzie utrzymać, gdy wesele posiada motyw przewodni. Kolejną ważną kwestią jest zachowanie umiaru, tak aby uniknąć sytuacji, że bukiet postawiony na stole jest zbyt wysoki, przez co zasłoni nowożeńców lub zbyt duży, a więc przytłaczający i odwracający uwagę od najważniejszych osób tego wieczoru. Głównym zadaniem, jakie powinna spełniać kompozycja kwiatowa na stole państwa młodych, jest zwiększenie estetyki i dodanie wyjątkowego akcentu dekoracyjnego.

Dekoracje kwiatowe – jaki styl?

Gdy już wiemy, jakich podstawowych zasad podczas wyboru kompozycji kwiatowych na wesele powinniśmy się trzymać, następnym krokiem jest zastanowienie się nad ich rodzajem i stylem. Pomoc w tej kwestii gwarantuje Joanna Kwiaciarnia J. Przybylska, której pracownicy dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafią stworzyć jedyne w swoim rodzaju dekoracje kwiatowe indywidualnie dopasowane zarówno do preferencji państwa młodych, jak i motywu wesela. Najbardziej klasyczną formą zdobienia stołu nowożeńców jest bukiet postawiony na środku. Innym popularnym wariantem jest wykorzystanie głównego bukietu oraz dwóch (lub więcej) mniejszych ustawionych po bokach. Oprócz tradycyjnych bukietów równie często, szczególnie w przypadku stołów długich, stosowane są girlandy ułożone wzdłuż lub kaskady spływające po krawędzi obrusa. Tutaj trzeba także zdecydować czy kompozycje mają być wykonane z kwiatów, dekoracyjnych traw, czy może ich połączenia.

Nietypowe pomysły na dekoracje

Coraz częściej państwo młodzi decydują się na dekoracje, które nie są umiejscowione bezpośrednio na stole, ale w jego otoczeniu. Z pewnością oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni za stołem poprzez powieszenie np. tkaniny, na której przymocowane są kwiaty, inicjały od imion młodej pary lub napisy w postaci cytatów lub aforyzmów. Jeszcze innym, równie unikatowym sposobem na wykorzystanie kwiatów do dekoracji, są kompozycje podwieszane pod lampą lub sufitem przybierające formę m.in. kwiatowych kul, wieńców bądź girland.

Opracowanie:
Zwoleń, Sienkiewicza 35
tel. 602 278 350
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz