Materiał Partnera

Jakie czynniki wpływają na jakość śrutu technicznego?

Jakie czynniki wpływają na jakość śrutu technicznego?

Śruty techniczne są  jednym z najwydajniejszych produktów, służących do oczyszczania i obróbki powierzchni czy balastowania. Jednak wielość rodzajów, parametrów i właściwości śrutu może początkowo onieśmielać. W krótkim poradniku śpieszymy z pomocą i odsyłamy do profesjonalistów, którzy zadbają o doskonale dobrany produkt i najwyższą jakość.

Śruty techniczne – najważniejsze informacje

            Śruty techniczne dzielimy na staliwne i żeliwne oraz stalowe cięte z drutów, a ze względu na fakturę ziarna na łamane (ostre krawędzie) lub kuliste. Uwzględniając materiał, fakturę i odpowiednią gramaturę kruszywa, możemy dobrać właściwy produkt do szerokiej gamy zastosowań w najróżniejszych gałęziach przemysłu, m. in. w branży maszynowej, stoczniowej, konstrukcji stalowych, kamieniarskiej, motoryzacyjnej i odlewniczej.

            Śrut staliwny produkowany jest z roztopionej stali w procesie granulacji. Materiał ten charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną – jest twardy i trwały, dlatego też znajduje zastosowanie przy obróbce różnego rodzaju materiałów, w celu oczyszczania, chropowacenia lub wygładzania i polerowania powierzchni, usuwaniu zendry hutniczej i starych powłok ochronnych, a również powierzchniowego utwardzania śrutowanych elementów. Za sprawą bardzo małej kruchości i ścieralności, praktycznie nie pyli podczas użytkowania i można z niego korzystać od kilkuset do kilku tysięcy razy przed kolejną wymianą.

            Śrut żeliwny pozyskuje się z topionego, granulowanego i kruszonego żeliwa, które rozsiewane jest na ziarna o właściwej wielkości. Żeliwne kruszywo jest najtańszym materiałem do śrutowania, choć o nieco mniejszej trwałości i wydajności niż jego staliwny odpowiednik. Zastosowanie znajduje przede wszystkim w przemyśle kamieniarskim, jak również przy obróbce odlewów żeliwnych czy balastowaniu. W wersji łamanej służy do obróbki powierzchniowej elementów w oczyszczarkach pneumatycznych i wirnikowych.

            Śrut stalowy cięty z drutu otrzymywany w procesie ścinania drutów o odpowiednich średnicach i twardościach, zgodnie z normą PN-90/M-80051, w tym także drutów ze stali nierdzewnej CrNi - śrut nierdzewny cięty z drutu. Faktura śrutu ciętego pośrednia między śrutem kulistym i łamanym (obłe walce z ostrymi krawędziami na płaszczyznach cięcia). Jest to śrut o bardzo dużej efektywności czyszczenia oraz wyjątkowej trwałości (nawet do 6,5 tyś przejść), co sprawia, że jest on bezwzględnie najwydajniejszym i najbardziej oszczędnym ścierniwem. Zalecany do śrutownic pneumatycznych i wirnikowych.

Śruty techniczne – gdzie je kupić?

            Śruty techniczne nie są powszechnie dostępnym produktem i nie warto ryzykować z ich zakupem na niepewnych platformach sprzedażowych. Dystrybucją wysokiej jakości, certyfikowanych kruszyw zajmują się specjalistyczne hurtownie.

            Jedną z nich jest firma Feimp – obecna na rynku od kilkudziesięciu lat hurtownia specjalizująca się w doborze i dystrybucji wszelkich śrutów technicznych. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w doborze odpowiedniego śrutu, natychmiastową realizację zlecenia wraz z transportem we wskazane miejsce (śruty pakowane są w workach po 25 kg na 1-tonowych paletach) oraz atrakcyjne, hurtowe ceny śrutu. Produkty zawsze opatrzone są kartą katalogową oraz świadectwem jakości, które gwarantują ich najwyższą jakość.

            Firma Feimp posiada szeroki asortyment śrutów staliwnych i żeliwnych wszystkich granulacji, jak również:

  • śrut cięty z drutów stalowych i nierdzewnych – wyjątkowo trwałe i efektywne czyściwo
  • śrut balastowy – ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla ołowiu, duży ciężar nasypowy przy niskiej cenie
  • mikrokulki szklane – specjalistyczne, delikatne czyściwo, które nie powoduje zanieczyszczeń metalicznych na obrabianych elementach; wskazane w obróbce aluminium, stali szlachetnej, szkła i tworzyw sztucznyc

            Ponadto Feimp jest także producentem i dystrybutorem wszelkiego typu ogrodzeń kutych i palisadowych z profili, krat i balustrad schodowych i balkonowych o tradycyjnym lub nowoczesnym wzornictwie, kompletnych systemów paneli ogrodzeniowych zgrzewanych i siatek plecionych, wiat śmietnikowych, a od niedawna również metalowych mebli i elementów wystroju wnętrz na zamówienie. Producent zapewnia precyzyjną realizację zamówienia, dostawę oraz profesjonalny, szybki montaż. Jakość i trwałość naszych produktów znacząco przewyższa analogiczny asortyment oferowany w popularnych sieciówkach budowlanych. 

Opracowanie:
Świdnica, Wokulskiego 12
tel. 601 836 111
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz