Materiał Partnera

Jakie balustrady na balkon wybrać?

Jakie balustrady na balkon wybrać?

Dla wielu osób balkon to miejsce wyjątkowe. Pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, a odpowiednio zagospodarowany taras może pełnić funkcję centrum wydarzeń towarzyskich. Warto zadbać, aby przestrzeń, w której codziennie pijemy poranną kawę lub odbywamy spotkania, spełniała swoje przeznaczenie i estetyczne. Jedną z istotnych kwestii jest wybór odpowiedniej balustrady balkonowej.

Elementy balustrad balkonowych

Zanim wyróżnimy konkretne rodzaje balustrad, warto przyjrzeć się elementom budowy każdego z nich. Należą do nich: poręcze, słupki oraz wypełnienie. Każdy z nich może być wykonany z różnych materiałów, co wpływa na trwałość i estetykę. Przed wyborem balustrady balkonowej, należy określić sposób jej montażu. Mocowanie można zakotwiczyć w płycie balkonu, ścianie lub słupie nośnym. Od tego zależeć będzie późniejszy rodzaj wybranej barierki.

Barierki na balkon - popularne rodzaje

W tym miejscu możemy przejść do wyróżnienia konkretnych typów balustrad na balkon lub taras wraz z krótkim omówieniem ich przeznaczenia. Oto niektóre z nich:

  • Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej - w nowoczesnym budownictwie stanowią jeden z najpopularniejszych typów. Idealnie nadają się do minimalistycznych aranżacji, w szczególności w kompozycji ze szkłem. Dzięki tym materiałom - nie ulegają  korozji i nie wymagają prac konserwacyjnych. Jak zapewniają eksperci z łódzkiej firmy Glint, zajmującej się m.in. tworzeniem tego typu balustrad; niewątpliwą zaletą jest możliwość dowolnego operowania kształtem barierek dzięki metodom spawalniczym. 
   • Balustrady ze zwykłej stali - tańszy odpowiednik poprzednika. Dzięki niższym kosztom wciąż cieszy się popularnością, trzeba jednak wziąć pod uwagę wymóg regularnych prac konserwacyjnych. Dobrze sprawdzą się w miejscach nienarażonych na gwałtowne zmiany pogody, np. na zadaszonych tarasach. 
    • Szklane balustrady balkonowe - idealne zastosowanie dla małych balkonów, gdyż optycznie powiększają ich przestrzeń. Prace konserwacyjne ograniczają się do regularnego przecierania szkła z zabrudzeń.
     Opracowanie:
     Łódź, Brójecka 8
     tel. 667 808 500
     Oceń artykuł (0)
     0.0
     Komentarze
     Dodaj komentarz