Artykuł sponsorowany

Jakie badania wykonać można w laboratorium analiz medycznych?

Jakie badania wykonać można w laboratorium analiz medycznych?

Laboratorium analiz medycznych umożliwia wykonanie niezbędnych badań, których wyniki odczytywane przez specjalistę dają możliwość zdiagnozowania poszczególnych chorób. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie optymalnego leczenia konkretnej dolegliwości. Istotne jest jednak, by wyniki były precyzyjne, a badania przeprowadzone sterylnie i bezpiecznie dla pacjenta.

Wiele informacji we krwi

Badanie krwi jest jednym z podstawowych i najważniejszych, które jest w stanie zrealizować laboratorium analiz medycznych. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do pobrania krwi. Badania są bowiem realizowane w godzinach porannych, a pacjent powinien zjawić się wypoczęty, na czczo i przez kilka minut odpocząć, zanim pracownik laboratorium zajmie się pobraniem krwi. Warto zdecydować się na laboratorium, które zlokalizowane jest niedaleko punktu pobrań.

W takim wypadku transport materiałów jest znacząco skrócony, co jest niezwykle istotne w kontekście wiarygodności i precyzji otrzymanych wyników. W taki właśnie sposób funkcjonuje laboratorium analiz medycznych Medina, które dodatkowo współpracuje z przychodniami lekarskimi. Specjalistyczne punkty do przeprowadzenia badań wykorzystują nowoczesny sprzęt. To analizatory automatyczne kontrolowane przez laboratoryjny system informatyczny. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką wiarygodność uzyskanych wyników. Jakie jeszcze badania przeprowadzają laboratoria analiz medycznych?

Problematyczny czynnik

Wiele osób cierpi na wszelkiego rodzaju nietolerancje pokarmowe. To uciążliwa dolegliwość, która nie pozwala na swobodne konsumowanie wszystkich produktów spożywczych. W celu wyeliminowania tych, które powodują nietolerancję organizmu, przeprowadzane jest specjalistyczne badanie w laboratorium analiz medycznych. Pacjent uzyskuje dzięki niemu wynik, który daje jasną odpowiedź w zakresie potwierdzenia bądź wykluczenia nietolerancji pokarmowej na aż 46 produktów spożywczych. Co ciekawe, takie badanie umożliwia też wskazanie natężenia nadwrażliwości na poszczególne z nich, co przedstawiane jest w trzystopniowej skali.

W laboratoriach analiz medycznych przeprowadza się także badania genetyczne czy badania poziomu witaminy D3 w organizmie. Parametr ten warto kontrolować, bowiem niedobór może przyczynić się do powstania osteoporozy i chorób autoimmunologicznych. Laboranci wykonają też test immunoenzymatyczny jako badanie przesiewowe w przypadku podejrzenia występowania u pacjenta boreliozy. Pozytywny wynik skutkuje wykonaniem testu Western Blot, który także zrealizuje laboratorium analiz medycznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz