Materiał Partnera

Jakie atesty powinien mieć fotelik dla dziecka?

Jakie atesty powinien mieć fotelik dla dziecka?
Każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu dziecka. Pamiętać o tym trzeba przy kupnie różnych artykułów, produktów dla dzieci, zabawek i wózków. Właśnie dlatego nabywając tego typu artykuły, należy sprawdzać za każdym razem oznaczenia, czy przeszły one odpowiednie badania i testy i czy posiadają wymagane atesty, stwierdzające, że produkt jest bezpieczny dla dziecka. Trzeba o tym pamiętać tym bardziej, przy wyborze fotelika do samochodu.

Przepisy montowania fotelika

Kupując fotelik do samochodowy dla dziecka, nie można oszczędzać. Niestety podróżując autem, trzeba liczyć się błędami innych kierowców. Nigdy nie jesteśmy w stu procentach zapanować nad tym, co dzieje się na drodze. Z tego właśnie powodu jeszcze ważniejsze jest, aby fotelik dla dziecka był w pełni bezpieczny i dokładnie wykonany. Jakość fotelika może zaważyć o zdrowiu, a nawet życiu dziecka. Wybierając fotelik, warto skupić się na sposobie jego montażu oraz funkcjach ochrony. W pierwszej kolejności jednak warto sprawdzić, czy fotelik posiada wszystkie niezbędne atesty. Przestrzegać także należy zasad bezpiecznego przewożenia dzieci. Według przepisów, dziecko do piętnastego miesiąca życia, powinno być przewożone tyłem do kierunku jazdy. Dzięki takiemu ustawieniu, w przypadku kolizji, znacznie zmniejsza się zagrożenie wystąpienia poważnych urazów głowy i szyi. Z tego też powodu specjaliści zalecają przedłużenie czasu, takiego sposobu przewożenia dziecka. Bezpieczne foteliki samochodowe można zakupić w sklepie Urwisek.

Atesty fotelików samochodowych

Nie tak dawno, specjaliści polecali wybierać fotelik dla dziecka, w oparciu o jego wagę. Aktualnie odeszło się od tego sposobu, a wagę zastąpił wzrost dziecka. W chwili obecnej jest to pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, przy wyborze fotelika. Drugą rzeczą, na która powinna interesować, jest mocowanie ISOFIX. Zostało ono opracowane w 1997 roku i znacznie zmniejszyło to ryzyko niepoprawnego montowania fotelików w aucie. Istotna będzie także homologacja fotelika, która jest gwarancją, że fotelik przeszedł testy w zderzeniach czołowych, przy prędkości 50 km/h, a tylnych 30 km/h, wykorzystując przy tym manekiny i aparaturę pomiarową, która bada stopień ochrony małego człowieka. Niestety niewiele jest atestów, które określałyby ściśle wszystkie warunki. Daje to dość wolną rękę producentom i sprzedawcom fotelików. Dlatego kupując tego typu artykuł, należy mi się dokładnie przyjrzeć i sprawdzić jakość wykonania. Na rynku jest ich naprawdę wiele, jednak wybór odpowiedniego nie będzie wcale łatwy. Pamiętać trzeba, że na podstawie tychże testów, foteliki dostają oceny. Piątka jest najwyższą oceną.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz