Materiał Partnera

Jakie artykuły są niezbędne do sprzątania toalety?

Jakie artykuły są niezbędne do sprzątania toalety?

Toaleta to miejsce, które musi być sprzątane wyjątkowo starannie. Nieważne, czy znajduje się ona w domu, hotelu, restauracji, czy jest to szalet publiczny – w każdym przypadku należy dbać o nieskazitelną czystość tego pomieszczenia. Pomagają ją utrzymać skuteczne preparaty, a także regularne sprzątnie przy pomocy odpowiednich akcesoriów. Bez których z nich nie sposób się obejść?

Preparaty do czyszczenia toalet

W brudnej, zaniedbanej toalecie znajduje się wiele szkodliwych drobnoustrojów. To właśnie te bakterie i inne zarazki są niekiedy odpowiedzialne za bardzo poważne choroby. Można się ich pozbyć, stosując preparaty, które skutecznie oraz szybko je likwidują.

W tym celu używa się środków dezynfekujących powierzchnie. Muszą być one przeznaczone nie tylko do czyszczenia muszli klozetowej. Trzeba dysponować specyfikami, które dokładnie wyczyszczą płytki, umywalkę i armaturę. Płyny takie stosuje się bezpośrednio na zanieczyszczoną powierzchnię, a innym razem sporządza się z nich roztwór – zależy to od stopnia zabrudzenia sprzątanego pomieszczenia. Po wyczyszczeniu muszli klozetowej lub pisuaru można zastosować tam wkładkę zapachową.

W toalecie przyda się także odświeżający płyn do czyszczenia, który można stosować każdego dnia podczas bieżących prac porządkowych. Pozostawia on w pomieszczeniu miły, świeży aromat.

Akcesoria do czyszczenia toalet

Do czyszczenia toalet wykorzystywane są silne środki, które mogą podrażnić delikatną skórę. Dlatego w trosce o dłonie należy zawsze używać rękawiczek ochronnych. Warto, aby znajdowały się one w toalecie w specjalnym podajniku.

Niezależnie od tego, czy jest to toaleta domowa, czy w miejscu publicznym, do jej sprzątania należy wykorzystywać szczotkę do WC. Jest ona zaprojektowana tak, aby osoba, która prowadzi prace porządkowe, miała jak najmniejszą styczność z powierzchnią muszli klozetowej. Jednocześnie przy jej pomocy można wyczyścić wszystkie zakamarki, zagięcia i zagłębienia. Szczotka taka powinna znajdować się w stojaku – może on stać na posadzce albo być przymocowany do ściany.

Do sprzątania toalet niezbędne są mopy. Mogą być to modele sznurkowe lub z mikrofibry. Nie obejdzie się także bez wiaderek oraz ręczników papierowych, dzięki którym można szybko usnąć niewielkie zabrudzenia. Jeżeli w toalecie znajdują się okna lub szklane powierzchnie, nie można zapomnieć o myjkach do szyb.

Akcesoriów do sprzątania toalety jest naprawdę sporo. Różnorodne artykuły są potrzebne zwłaszcza w galeriach handlowych, kinach, urzędach, gdzie czyszczenie obejmuje zwykle spory metraż. Dlatego w tych miejscach najlepiej sprawdzą się wózki do sprzątania” – mówi ekspert z firmy LINEA TRADE.

Funkcjonalne wózki do sprzątania są wyposażone w wiaderka, wyciskarkę do mopów oraz w uchwyt na worki na śmieci. To elementy, które sprawiają, że sprzątanie przebiega sprawniej i bardziej higienicznie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz