Materiał Partnera

Jakie akcesoria powinien posiadać myśliwy?

Jakie akcesoria powinien posiadać myśliwy?

Myślistwo to jedna z najstarszych dziedzin, dzięki której ludzie nie musieli się martwić o pożywienie, a także zapewniali sobie w ten sposób rozrywkę. Kiedyś do polowań używano głównie łuków, jednak w obecnych czasach myśliwy musi być wyposażony w odpowiedni ekwipunek, który nie tylko zapewni mu bezpieczeństwo, ale także ułatwi polowanie. Zobaczmy, jakie są niezbędne akcesoria dla myśliwych.

Plecak myśliwski

Pierwszym niezwykle ważnym elementem wyposażenia myśliwego jest plecak, który poza wodoodpornością powinna cechować również wygoda jak i elastyczność, aby umożliwiał swobodę poruszania się osobie, która będzie go używać. Plecak myśliwski powinien także posiadać wystarczającą ilość kieszeni lub być wyposażony w panel do przenoszenia broni.

Etui na nóż myśliwski

Jak wiadomo, każdy myśliwy posiada w swoim ekwipunku nóż bądź scyzoryk. Ze względu na to, iż jest to przedmiot którym łatwo możemy zrobić sobie krzywdę, to należy do niego kupić także specjalne etui, które zabezpieczy nas przed zranieniem oraz ułatwi jego transport.

Lornetka

Jest to narzędzie, które pozwala na dostrzeżenie zwierzyny z dalekiej odległości, a przy wyborze odpowiedniej lornetki należy brać pod uwagę takie parametry, jak średnica obiektywu oraz przybliżenie.  Bardzo przydatną opcją w lornetkach jest także dalmierz oraz noktowizor.

Pokrowiec na broń

Kolejny niezbędny każdemu myśliwemu element wyposażenia to pokrowiec, który chroni naszą broń przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i uszkodzeniem, a także ułatwia bezpieczny transport broni a ich szeroki wybór znajdziecie państwo w ofercie sklepu Huetter.

Pas do amunicji

Oprócz pokrowca na broń równie ważnym elementem jest pas do przechowywania amunicji, który umożliwia łatwy i szybki dostęp do niej w momencie, kiedy akurat będzie nam niezbędna.

Troki i nosidła

Wykonane najczęściej ze skóry lub stali troki i nosidła pomagają myśliwemu transport upolowanej zwierzyny.

Podkładka strzelecka na ambonę

Bardzo przydatny gadżet wykonany z wysokiej jakości cordury. Ułatwia on oddanie celnego strzału i chroni broń przed zarysowaniem podczas opierania broni o krawędź ambony.

Akcesoria dla psa myśliwskiego

Jak wiadomo na polowanie zazwyczaj udajemy się w towarzystwie psa myśliwskiego, dlatego też i dla niego musimy przygotować kilka akcesoriów, takich jak na przykład bardzo wytrzymała smycz systemowa czy mata samochodowa umożliwiająca nam swobodny transport psa bez konieczności późniejszego czyszczenia auta.

Bardzo przydatnym gadżetem dla każdego myśliwego jest także gwizdek imitujący głosy zwierzyny, na którą polujemy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz