Materiał Partnera

Jakie akcesoria do okularów mogą się nam przydać?

Jakie akcesoria do okularów mogą się nam przydać?

Noszenie okularów wiąże się z pewnymi obowiązkami wobec nich. Ich zaniedbanie może doprowadzić do zniszczenia i nieprawidłowości wynikających ze zmienionych parametrów. Poszczególne czynniki wpływają na komfort korzystania z okularów, dlatego warto sprawić sobie odpowiednie akcesoria pomagające w ich codziennym użytkowaniu. Jakie produkty powinny nas zainteresować?

Doskonała widoczność – czyszczenie okularów

W wypadku szkieł istotna jest ich czystość. Muszą być przejrzyste, by nie zaburzać widzianego przez użytkownika obrazu. Warto więc zadbać o ich precyzyjne czyszczenie – ale nie wodą z mydłem. Specjalistyczny płyn do soczewek okularowych sprawdzi się do tego idealnie. Nadaje on szkłom właściwości antystatyczne, dzięki czemu na okularach nie osadza się brud i kurz. Chroni je też przed nadmiernym zaparowaniem, które występuje nierzadko po wejściu do ciepłego, wilgotnego pomieszczenia i bywa bardzo uciążliwe. Dostępny w renomowanym Bydgoskim Zakładzie Optycznym Żuchowscy płyn do czyszczenia soczewek okularowych szybko usuwa też tłuste plamy oraz doskonale sprawdza się w okularach z antyrefleksem. Jednak kompleksowe czyszczenie musi odbywać się z udziałem nie tylko specjalistycznego płynu, ale też właściwej jakości ściereczki. Dobrym przykładem jest FogFree firmy Rodenstock, którą rekomendują najlepsze zakłady optyczne. Jej użycie daje dodatkową ochronę przed zaparowywaniem i zapewnia długotrwałą czystość szkieł. Ściereczka jest też wydajna – jedna sztuka wystarcza aż na 20 użyć. Kiedy już zadbamy o maksymalną czystość naszych okularów, dobrze jest pomyśleć o innych akcesoriach.         

Zawsze pod ręką – przechowywanie okularów

Choć przez większość czasu znajdują się na nosie użytkownika, to jednak przychodzi moment, kiedy trzeba je zdjąć i przechować. Doskonałym produktem przeznaczonym do tego jest specjalistyczne etui. Futerał pozwala na bezpieczne przechowywanie okularów w sterylnym środowisku, dzięki czemu zabiegi czyszczące nie pójdą na marne. Etui możemy wybierać według preferencji estetycznych. Dzięki jego ergonomicznemu kształtowi dostęp do okularów jest łatwy i są one zawsze pod ręką. Pomagają w tym również łańcuszki i sznureczki, które stanowią ciekawe akcesoria do okularów. Mocuje się je najczęściej na zausznikach, dzięki czemu po ich zdjęciu okulary utrzymują się na poziomie klatki piersiowej. Jest to spore ułatwienie np. w trakcie czytania czy majsterkowania. Wykonane z lekkich stopów metalu lub przyjemnych w dotyku materiałów łańcuszki i sznureczki są też doskonałym dodatkiem wizualnym. Warto więc zapoznać się z ofertą najlepszych zakładów optycznych, które posiadają nie tylko szeroki asortyment okularów, ale też specjalistyczne akcesoria.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz