Materiał Partnera

Jakich produktów należy używać do lakierowania i malowania?

Jakich produktów należy używać do lakierowania i malowania?

Lakierowanie to proces,  który wymaga zastosowania odpowiednich produktów chemicznych. To właśnie dzięki nim nałożona powłoka utrzymuje się przez długi czas i stanowi ochronę dla danego elementu oraz wpływa na jego estetykę. Renomowane hurtownie artykułów niezbędnych m.in. do lakierowania samochodowego oferują również wiele farb i żywic przemysłowych, a także inne produkty chemiczne – jakie dokładnie?

Do lakierowania pojazdu

Nałożenie warstwy lakieru na karoserię samochodową to metoda stosowana przez producentów aut w celu zabezpieczenia nadwozia, ale też nadania pojazdowi większej estetyki. Lakier wykorzystywany w tym procesie musi być jednak wysokiej jakości, bowiem będzie on w trakcie eksploatacji narażony na zróżnicowane warunki atmosferyczne i wiele innych czynników, w tym m.in. uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu przy lakierowaniu aut powinno stosować się wyłącznie lakiery pochodzące ze sprawdzonych hurtowni. Należy do nich Radmax FHU – firma, która od wielu lat zajmuje się sprzedażą produktów chemicznych używanych do lakierowania i nie tylko.

Lakiery do karoserii samochodowej muszą wyróżniać się odpowiednimi parametrami, co jest szczególnie zalecane przy produktach renowacyjnych. Podwyższona odporność lakieru na zarysowania oraz inne, niewielkie uszkodzenia mechaniczne w połączeniu z długotrwałym połyskiem dają możliwość naniesienia trwałej i doskonale wyglądającej powłoki na nadwozie samochodu. Warto też pamiętać o wyposażeniu lakierni w dodatkowe środki pozwalające na kompleksowe działania: szpachle, podkłady, rozcieńczalniki czy produkty do konserwacji.

Zastosowanie w przemyśle

Zmiana koloru poszczególnych elementów oraz ich ochrona poprzez nadanie wytrzymałej powłoki stosowana jest nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale też szeroko w przemyśle. W tym celu wykorzystuje się jednak nieco inne produkty chemiczne, które również można znaleźć w renomowanych hurtowniach. To przede wszystkim podkłady epoksydowe oraz poliuretanowe. Pierwszy z wymienionych najczęściej wykorzystywany jest jako zabezpieczenie antykorozyjne i oprócz karoserii samochodowych stosuje się go do malowania poszczególnych maszyn czy konstrukcji stalowych. Podobne właściwości mają podkłady poliuretanowe, którymi także pokrywa się stosowane w przemyśle urządzenia.

Do maszyn budowlanych i samochodów ciężarowych wykorzystuje się natomiast farby nawierzchniowe. Również i one znajdują się w ofercie dobrych hurtowni artykułów chemicznych, których szeroki asortyment obejmuje także żywice epoksydowe do posadzek betonowych czy specjalistyczne farby do lakierowania w przemyśle meblowym. Nie należy zapominać też o odpowiednich rozcieńczalnikach i zmywaczach – benzyna ekstrakcyjna, popularne nitro czy chlorokauczuk to środki wykorzystywane najczęściej podczas prac w zakładach przemysłowych i remontach, gdzie konieczne jest rozcieńczanie wyrobów na bazie oleju czy wosku, a także usuwanie np. farb z powierzchni.

Opracowanie:
Stalowa Wola, Solidarności 8
tel. 78 933 36 88
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz