Materiał Partnera

Jakich materiałów używa się do produkcji i zabezpieczenia mebli kuchennych?

Jakich materiałów używa się do produkcji i zabezpieczenia mebli kuchennych?
Poza estetyką wysokiej jakości meble kuchenne, powinny reprezentować sobą wysokie walory w zakresie funkcjonalności oraz wytrzymałości na dość specyficzne środowisko, panujące w tym pomieszczeniu. Aby tak się stało, istnieje potrzeba zastosowania odpowiednich materiałów. Z czego konkretnie robi się meble kuchenne na wymiar i w jaki sposób zabezpiecza się je przed niszczącym wpływem wilgoci i wysokich temperatur?

Czym jest płyta MDF?

Najpopularniejszym materiałem, używanym do produkcji mebli nie tylko kuchennych, ale także wszystkich innych jest płyta MDF. Co to takiego? To płyta pilśniowa średniej gęstości wytwarzana z włókien drzewnych. Jej uniwersalne zastosowanie w branży meblarskiej wynika głównie z unikatowych właściwości. Jakie są jej największe zalety? Przede wszystkim chodzi o łatwość obróbki. Płyty MDF świetnie nadają się do frezowania. W przeciwieństwie do drewna litego są również bardzo elastyczne, co umożliwia tworzenie z nich form wypukłych oraz wklęsłych.

Płyta MDF doskonale przyjmuje także farby oraz lakiery, co sprzyja jej estetycznemu wykończeniu. Bardzo ważną cechą płyty MDF jest również jej doskonały stosunek ceny do jakości. Meble produkowane z tego materiału cieszą się ogromnym uznaniem ze strony klientów. Dlatego najlepsi producenci mebli kuchennych na wymiar, tacy jak firma Amd-Meble, tworzą z nich szafki, zarówno te klasyczne, jak i wnękowe, fronty oraz stoły. W jaki jednak sposób zabezpieczyć płytę przed wpływem czynników zewnętrznych?

Czym są powłoki akrylowe i jak o nie zadbać?

Doskonałym sposobem na zabezpieczenie płyty MDF przed wpływem wilgoci oraz wysokich temperatur jest zastosowanie specjalistycznych mat akrylowych, które dzięki swojej strukturze, skutecznie chronią materiał. Niemniej jednak powłoka akrylowa staje się skuteczna dopiero po całkowitym wyschnięciu, które trwać może nawet do tygodnia od momentu wyprodukowania mebli. Dlatego właśnie w tym okresie nie powinno się w ogólne czyścić frontów, ponieważ mogłoby to spowodować wyraźne i mało atrakcyjne zarysowania, których nie da się już usunąć. Po wyschnięciu, maty akrylowe powinno się czyścić wilgotną ściereczką, najlepiej wykonaną z bawełny. Całkowicie niedopuszczalne jest stosowanie różnego rodzaju kremów i past o charakterze ściernym.

To samo dotyczy skoncentrowanych środków chemicznych, które mogą po prostu rozpuścić akryl. Specjalistyczne powłoki produkowane z myślą o zabezpieczaniu mebli kuchennych są w stanie doskonale spełnić swoją funkcję, pod warunkiem, że właściwie się o nie zadba. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można poprosić i doradztwo doświadczonego sprzedawcę lub dokładnie wczytać się w kartę gwarancyjną.

Opracowanie:
Lipsko 26
tel. 724 385 045
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz