Materiał Partnera

Jakich maszyn używa się do obróbki drutu stalowego?

Jakich maszyn używa się do obróbki drutu stalowego?

Druty różnego rodzaju wykorzystywane są dość szeroko w przemyśle i nie tylko. Wyroby te są charakterystyczne ze względu na swoją małą średnicę, ale jednocześnie sporą wytrzymałość. Z tego powodu stosuje się je m.in. jako materiał konstrukcyjny, jednak najpierw muszą być poddane odpowiedniej obróbce. Służą do tego specjalistyczne maszyny – jakie konkretnie?

Profesjonalne zgrzewarki

Zgrzewanie drutów to proces, który musi być wykonany za pomocą specjalistycznej maszyny. Jest ona konstruowana zazwyczaj zgodnie z określonymi przez klienta wymogami i potrzebami – dostosowuje się ją idealnie do planowanych prac. Wielopunktowe zgrzewarki mogą być zarówno automatyczne, półautomatyczne, jak i ręczne. Dzięki temu można dopasować urządzenie do trybu eksploatacji. Produkcją zgrzewarek różnego typu zajmuje się firma Orstal, która gwarantuje wysoką jakość oraz niezawodność swoich urządzeń.

Zgrzewarki wykorzystywane są przede wszystkim do wytwarzania siatek – można to robić za pomocą szablonu lub bez niego, w zależności od możliwości, jakie daje dany typ maszyny. Jej wydajność uzależniona jest w dużej mierze od poszczególnych elementów. Zespół zgrzewający składa się z belki górnej i dolnej, do których zamocowane są prowadnice. Szeroki zakres regulacji położenia umożliwiają podpory ruchome, stanowiące kolejny element zgrzewarki wielopunktowej. Ważną funkcję pełni mechanizm przesuwu siatki, w którym stosuje się programowany napęd liniowy. Po skończonym cyklu siatka trafia na stół odbioru. Co oprócz zgrzewarek wielopunktowych wykorzystywane jest do obróbki drutu?

Nietypowe maszyny

Dobre firmy zajmujące się produkcją maszyn do obróbki drutu oferują też urządzenia do wytwarzania nietypowych wyrobów. Jednym z nich jest drut w odcinkach z pętelką. Najczęściej wykonywany jest on ze stali niskowęglowej, ciągnionej na zimno. Stosuje się go do belownic pionowych, czyli urządzeń do prasowania odpadów. Przydatną do prostowania drutu z kłębu maszyną jest prościarka. Wysokiej klasy urządzenia tego typu można dostosować do różnych średnic prostowanego drutu, co znacząco zwiększa jego efektywność. Do kompleksowej obróbki drutu nierzadko potrzebne są też inne specjalistyczne urządzenia, do których grona zaliczyć można m.in. szpularki przeznaczone zarówno do drutu miękkiego, jak i półtwardego, a także tzw. wiklery. Warto wiedzieć, że najlepsi producenci maszyn do obróbki drutu stalowego oferują również usługę profesjonalnego montażu. Mogą też właściwie przeszkolić przyszłych operatorów urządzeń – odpowiednie kwalifikacje do obsługi specjalistycznego sprzętu są wręcz wymagane i niezbędne. Należy jednak pamiętać o tym, by wybrać renomowanego producenta maszyn do obróbki drutu stalowego. To gwarancja wysokiej jakości, wydajności, żywotności oraz idealnego dopasowania urządzenia do potrzeb klienta.

Opracowanie:
Orneta, Dworcowa 27
tel. 55 242 11 93
Oceń artykuł (1)
1,0
Komentarze
Dodaj komentarz